Спеціальні потреби

Нідерланди хочуть провести міжнародний суд щодо збиття малайзійського лайнера


Нідерланди обговорюють із союзниками справу створення міжнародного трибуналу для переслідування осіб, підозрюваних у торішній катастрофі малайзійського пасажирського літака над підконтрольними сепаратистам районами Східної України.

Про це повідомили Reuters джерела, ознайомлені із ситуацією.

Вважається, що шанси на успішне переслідування невеликі, але Амстердам все ж сподівається, що створення суду під егідою ООН за підтримки західних союзників дозволить натиснути на Росію, яка відіграє важливу роль у розслідуванні, і змусити її співпрацювати.

З 298 осіб на борту літака авіакомпанії Malaysia Airlines дві третини були громадянами Нідерландів.

Відповідаючи на запитання про план дій, високопоставлений голландський чиновник, який побажав залишитися неназваним, сказав Reuters: «Трибунал при ООН – найкращий варіант. Ми очікуємо, що він дасть кращі можливості для співпраці всіх країн-учасниць розслідування».

Експерти наводять дані радіоперехоплення, фотографії, відеоматеріали та супутникові знімки в якості свідчень, що лайнер був збитий сепаратистами за допомогою сучасних ракетних комплексів «Бук», які були доставлені з Росії незадовго до інциденту.

Це підвищує ймовірність того, що в обвинувальному висновку будуть фігурувати громадяни Росії. Голландська сторона поки не називала ніяких імен, але стверджує, що розглядає всі можливі шляхи, по яких може піти розслідування.

Найближчою аналогією може вважатися вибух літака авіакомпанії Pan Am над шотландським містом Локербі в 1988 році, в результаті якого всі 243 людини, що знаходилися на борту, загинули.

Тоді лівійський лідер Муаммар Каддафі під загрозою широкомасштабних економічних санкцій видав двох агентів своєї секретної служби. Вони постали перед судом в Нідерландах, який проводився відповідно до законодавства Шотландії, і один з них був засуджений.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG