Спеціальні потреби

Генерал, який готує армію США до протистояння з Росією, став радником з нацбезпеки у Трампа: ось що він говорив про Україну


Генерал Герберт Реймонд Макмастер та президент Дональд Трамп
Генерал Герберт Реймонд Макмастер та президент Дональд Трамп
Макмастер заявляв, використовуючи приклади України та Криму, що філософія стримування Росії, яку сповідають США та НАТО, зазнала провалу

Посаду радника з національної безпеки в адміністрації Дональда Трампа, після звільнення Майкла Флінна, зайняв генерал-лейтенант Герберт Реймонд Макмастер, якого можна віднести до табору "яструбів" у Вашингтоні.

У Пентагоні Макмастер вже тривалий час проштовхував адаптацію збройних сил США до методів "гібридної війни", які Росія використовує проти України, та нарощування готовності збройних сил США до можливого протистояння із Москвою.

Макмастер активно вивчав досвід конфлікту на сході України

До станнього часу Макмастер у Пентагоні очолював Центр інтеграції бойових можливостей сухопутних військ США та був заступником командувача командування з академічних та наукових досліджень з розбудових сухопутних військ.

У травні 2016-го року, виступаючи у впливовому американському центрі CSIS, Макмастер відзначив, що Росія посилилась у час, коли США здійснювали стратегічне згортання військової присутності у ряді регіонів.

Макмастер прямо заявив, використовуючи приклади України та Криму, що філософія стримування Росії, яку сповідали США та НАТО, зазнала провалу.

"Зараз ми усвідомили загрозу з боку Росії, яка до останнього часу вела обмежені війни з чітко визначеною метою: анексувала Крим, вдерлась в Україну (і все це з нульовими для себе втратами), консолідувала набуті території, і при цьому нашу реакцію на це подає, як агресивну", - заявив Макмастер.

"Для того, щоб протидіяти (таким діям Росії - прим. ГА) нам необхідне посилення передових рубежів: з тим, щоб вже на самому початку можливого протистояння ворог зазнав значних втрат. При цьому сам підхід до військового стримування має спиратись на філософію завдання значної шкоди агресору не лише на етапі контрудару, а просто в ході оборони передових, щоб супротивник усвідомив, що він не зможе досягнути своєї мети за прийнятних для нього втрат. Саме так, а не за рахунок умовного балансу сил та загрози удару у відповідь вже після акту агресії. Останній досвід показав нам, що останній підхід є неадекватним", - заявив Макмастер.

Призначення Макмастера привітали навіть критики Трампа, відзначивши, що генерал прославився, серед іншого, книжкою, у якій нещадно критикував військових США за нездатність відмовити політиків США від військової авантюри у В'єтнамі. На основі цього, оглядачі припускають, що Макмастер не побоїться суперечити голові Білого дому (раніше ті ж характеристики приписували міністру оборони США Маттісу, призначення якого називали свідченням того, що Трамп не шукає підлабузників - прим. ГА )

Те, що Макмастер міняє Флінна у Раді нацбезпеки США - це хороші новини чистої води
Езра Кляйн

"Я стану 1000-ю особою, яка скаже, що книжка Макмастера DERELICTION OF DUTY - це одна із найважливіших американських книжок за останні 35 років", - пише один із критиків Трампа, редактор видання Commentary Джон Подгорець.

"Те, що Макмастер міняє Флінна у Раді нацбезпеки США - це хороші новини чистої води", - твітує Езра Кляйн, засновник видання Vox.com, який дуже гостро критикує президента США.

Макмастер активно вивчав досвід конфлікту на сході України та був ініціатором аналізу бойових дій там на предмет визначення необхідних для армії США змін, які дозволили б їй ефективно протидіяти армії Росії у разі конфлікту. Про це у травні 2016-го року писало видання Politico.

"Макмастер має бездоганну репутацію. Разом з Тіллерсоном, Маттісом та нашою розвідкою - та за підтримки президента Трампа - він може допомогти виправити ситуацію", - твітує Строуб Талботт, голова впливового аналітичного центру Brookings Institution.

Макмастер є затятим побороником посилення та модернізації збройних сил США з метою зберегти та наростити технічне випередження можливих супротивників, яке, на його думку, збройні сили США та союзників втрачають. На початку минулого року Макмастер публічно заявив про те, що США та їх союзники небезпечно скоротили свої військові потужності.

Він звертав увагу на майстерне використання Росією атак у кіберпросторі, безпілотників та засобів радіоелектронної боротьби

Макмастер, серед іншого, заявляв що армія США у її нинішньому стані не готова до викликів, які становить російська артилерія, з огляду на те, як остання проявила себе на сході України.

Він також звертав увагу на майстерне використання Росією атак у кіберпросторі, безпілотників та засобів радіоелектронної боротьби для нейтралізації супротивника. До цих аспектів Макмастер неодноразово привертав увагу у ході свідчень у Сенаті.

"Чимало із цих систем, які використовують покращені звичайні боєприпаси, від яких ми відмовляємося, переважають нас за радіусом дії", - відзначив Макмастер, серед іншого, про російську артилерію.

Макмастер також відзначив, що в умовах скорочення потужностей артилерії армії США, Вашингтон розрозбляє плани використання вогневих потужностей різних родів військ для подолання якісного розриву із російською артилерією.

Макмастер прямо називав танки та бронемашини, які використовують США, такими що потребують заміни на зразки нового покоління.

Близьким до Макмастера називають Філіппа Карбера, військового дослідника "Фундації Потомак", який відвідував передову на сході України та представив на розгляд військових та громадських експертів США свій звіт про методи ведення бойових дій Росії. Карбер зокрема наголошував на тому, що збройні сили США пішли у відрив у своїх методах використання артилерії та систем залпового вогню, а також у їх якості.

Дивіться також: Громадська організація "РАЗОМ" представить у Конгресі дослідження на тему "Політика США в Україні, виклики та можливості"

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG