Спеціальні потреби

Сенатор Маккейн застерігає Трампа не знімати санкції проти Росії


Сенатор США Джон Маккейн, коментуючи в п'ятницю думки президента Дональда Трампа на тему зняття санкцій з Росії, висловив сподівання на те, що адміністрація відкине «безрозсудний курс».

«Якщо він цього не зробить, я працюватиму з моїми колегами над кодифікацією закону про санкції проти Росії», заявив Маккейн, голова комітету Сенату з питань збройних сил і один з високопоставлених республіканських голосів у зовнішній політиці партії.

Рішення Трампа послабити санкції, застосовані щодо Москви через анексію Криму, може ускладнити зусилля щодо затвердження Рекса Тіллерсона, кандидата, висунутого Трампом на посаду державного секретаря.

Тіллерсон працював з урядом Росії протягом багатьох років у ролі топ-менеджера енергетичного гіганта ExxonMobil і поставив під сумнів мудрість санкцій проти Росії, які, за його словами, можуть завдати шкоди бізнесу США.

У 2013 році Путін нагородив Тіллерсона орденом Дружби за його роботу в Росії. Тіллерсон спроектував спільне підприємство з нафтовими компаніями Росії, які, за оцінками, коштуватимуть багато мільярдів доларів.

Багато сенаторів, в основному демократи, але також республіканці, як Маккейн, Ліндсі Ґрем і Марко Рубіо, висловлюють занепокоєння з приводу призначення Тіллерсона державним секретарем через його зв'язки з Росією.

Проте, всі троє на цьому тижні оголосили, що вони підтримають Тіллерсона, практично забезпечуючи йому шанс стати провідним дипломатом. Згортання санкцій Трампом може призвести до того, що законодавці повернуться проти нього.

Дивіться також: Експерти: Україні у стосунках із новою адміністрацією Трампа слід підкоригувати свою політику

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG