Спеціальні потреби

Драґі, Макрон, Шольц, Йоганніс побачили наслідки російської війни в Україні


Французький президент Еммануель Макрон, італійський прем’єр-міністр Маріо Драґі та німецький канцлер Олаф Шольц в Ірпіні під Києвом 16 червня 2022 р.
Французький президент Еммануель Макрон, італійський прем’єр-міністр Маріо Драґі та німецький канцлер Олаф Шольц в Ірпіні під Києвом 16 червня 2022 р.

Керівники Італії, Німеччини, Франції та Румунії вперше відвідали Україну від початку лютневого російського вторгнення, щоб показати українцям свою підтримку напередодні символічних рішень Європейського Союзу стосовно початку процесу українського вступу в ЄС.

Маріо Драґі, Еммануель Макрон, Олаф Шольц і Клаус Йоганніс прибули нічними потягами до Києва та відвідали місто Ірпінь, поблизу української столиці, де їм показали страшні наслідки кількатижневої російської окупації цієї весни.

Там і в багатьох інших містах і селах під Києвом, а також в Харківській, Чернігівській, Сумській та інших областях після відступу російських солдатів виявили багатьох вбитих цивільних, а також жертв жорстоких затримань, катувань і ґвалтувань.

Це героїчне місто, бо тут, як і в інших, українці зупинили російську армію, яка насувалася на Київ. Треба віддати належне героїзму армії та українського народу.
Еммануель Макрон

Лише в Ірпені, де до вторгнення населення становило 62 000, виявили 290 тіл вбитих цивільних мешканців.

Президент Макрон заявив, що йдеться про воєнні злочини, які допомагають розслідувати зокрема французькі фахівці:

«Тут і в кількох інших містах, де фактично зупинили російську армію, і де були скоєні масові вбивства, ми бачимо перші ознаки, що це були воєнні злочини. Ми щодо цього тісно співпрацюємо, і я дякую поліції, фахівцям, французьким юристам, які були відряджені сюди з першого дня разом з іншими».

«Це героїчне місто позначене ранами від варварства», - сказав французький керівник журналістам.

Канцлер Шольц сказав, що Ірпінь як і Буча стали символами «жорстокості» війни Росії в Україні, якій треба покласти край.

«Руйнування від цієї війни жахливі. Це навіть гірше, коли бачиш тут, яке безглузде це насильство. Воно спрямоване проти невинних цивільних. Зруйновані домівки, повністю знищене місто, де взагалі не було військової інфраструктури. І це багато каже про брутальність російської агресивної війни, яка полягає просто у знищенні й завойовуванні. Про це нам треба пам’ятати в усіх наших рішеннях. Це жахлива війна. А Росія її підштовхує з величезною жорстокістю, зневажаючи людським життям», - сказав Шольц.

Від європейських лідерів Україна очікує більшої військової та економічної допомоги в умовах кривавих боїв, які зараз зосереджені на українському сході та півдні.

Дуже важливим для України називають також очікуване цього місяця рішення ЄС щодо українського статусу кандидата на членство у Європейському Союзі.

У п’ятницю 17 червня очікують, що Європейська комісія, виконавчий орган ЄС, рекомендуватиме надання Україні кандидатства, але остаточне рішення повинні схвалити керівники 27 країн Євросоюзу на зустрічі 23-24 червня в Брюсселі.

Дивіться також:

В Конгресі вітають перемовини міністрів оборони в Брюсселі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:28 0:00
XS
SM
MD
LG