Спеціальні потреби

Макрон: Європа розколюється на демократичні й авторитарні держави


Президент Еммануель Макрон в Європейському парламенті
Президент Еммануель Макрон в Європейському парламенті

Президент Франції Еммануель Макрон попередив у вівторок, що в Європі починається «громадянська війна» – поділ на демократичні й авторитарні держави.

У промові в Європейському парламенті у Франції він закликав 28 країн Європейського Союзу об’єднатися проти популістських, націоналістичних тенденцій, які загрожують ідеї Європи як опорного пункту ліберальної демократії. Він виступив з промовою в час, коли наступного року Великобританія вийде зі складу ЄС, в Угорщині та Італії перемогу на виборах здобули євроскептики-популісти, а між ЄС та Польщею продовжуються суперечки щодо незалежності юридичної системи.

«Як здається, в Європі маємо європейську громадянську війну, де наші відмінності та інколи національний еготизм, як здається, важливіший за те, щоб перед світом представити об’єднане лице, сказав Макрон, якому 40 років. – Видно захоплення антилібаралізмом, яке весь час збільшується».

Макрон заявив, для Європи, якій загрожує авторитаризм, відповіддю є не демократичний авторитаризм, але авторитет демократії».

Торік він виграв вибори у змаганні з крайнє правою, антиіммігрантських поглядів кандидаткою Марін Ле Пен і сприяв проєвропейським поглядам переед лицем популістських тенденцій в інших районах Європи.

Більшість законодавців вставанням і бурхливими оплесками привітали слова Макрона, націоналісти з Великобританії, Франціі та інших країн сиділи мовчки у своїх кріслах.

Дивіться також: Про що мріє хлопчик, який став на захист українського літака «Мрія». Відео

Про що мріє хлопчик, який став на захист українського літака «Мрія». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG