Спеціальні потреби

Литвин порівняв Кабмін з гангреною і висловився за його відставку


Володимир Литвин
Володимир Литвин
Голова парламентського комітету з нацбезпеки і оборони Володимир Литвин підтримує відставку уряду. Про це він заявив Українській службі «Голосу Америки». Він дав зрозуміти, що таким чином він має понести відповідальність за розгін мирної студентської акції та незадовільну підготовку Угоди про асоціацію із Європейським Союзом.

«Молодь фактично вийшла на підтримку влади, щоб підштовхнути владу до підписання угоди, а отримала репресії. Це як мінімум велика політична помилка, яка вимагає адекватної оцінки. Прем'єр-міністр офіційно приніс вибачення. (...) Але сьогодні ситуація зайшла настільки далеко, що вибаченнями ніхто не буде задоволений», - зазначив Литвин.

Екс-спікер нарікає на непрофесіоналізм людей, які готували до підписання текст Угоди про асоціацію:

«Або не ті люди готували документ, або не те доповідали уряду або уряд, чи, як мінімум, економічний блок уряду несерйозно аналізував позитиви і негативи документу». Водночас Литвин вважає, що «питання стоїть набагато ширше» ніж покарання лише економічного блоку уряду. «Щоб зберегти всю владу, треба її частиною пожертвувати. Це все рівно як гангрена. Коли палець не можна врятувати, його треба ампутувати. Але збережеш весь організм», - підсумував Литвин.

Голова парламентського комітету також висловився за розширення представництва політичних сил в новому складі Кабінету міністрів:

«Сама ідея технічного уряду, вона зараз висить у повітрі. І це може бути одним із предметів компромісу. Це мав би бути уряд сформований після консультацій із основними політичними силами. Рано чи пізно ми прийдемо до того, щоб розширити представництво політичних сил в уряді. Ми (група народних депутатів) запропонували президенту, щоб він в разі відставки цього уряду провів широкі консультації щодо кандидатури прем'єр-міністра і складу уряду. За нинішніх обставин треба розширити політичну базу уряду, він має охоплювати представників не лише однієї партії, а й інших. Для того, щоб у Верховній раді була утворена стійка більшість, яка б активно взаємодіяла з урядом. Бо мені бачиться, що надалі багато буде залежати від того, на скільки уряд і парламент будуть діяти синхронно і узгоджено, бо доведеться ухвалювати дуже складні рішення».

Водночас сам Литвин не претендує на будь-які посади в новому складі Кабміну і планує й надалі працювати в парламенті.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG