Спеціальні потреби

На Заході людей дивує, чому Фірташ все ще заробляє гроші в Україні - Гопко


Ганна Гопко
Ганна Гопко

Український парламент маючи один пленарний тиждень до кінця року зможе присвятити один день антикорупційній програмі дій. На цьому в інтерв’ю журналісту Української служби «Голосу Америки» Руслану Петричку наголосила голова Комітету у закордонних справах Верховної Ради України Ганна Гопко.

Гопко переконана, що Рада має зосередитись на таких антикорупційних заходах: ухвалення закону про антикорупційний суд, надання НАБУ можливості прослуховування, щоб не залежати від СБУ, а також перезавантаження керівництва Національного агентства з запобігання корупції поряд з запуском автоматичних перевірок електронних декларацій.

Багато олігархів ще зберегли свій вплив в Україні, наголосила Гопко і саме це на Заході зустрічається з нерозумінням.

"Говорячи з представниками Заходу часто постають питання про те, що деякі олігархи все ще зловживають лояльним ставленням до влади, заробляючи великі гроші. Одним з прикладів є Фірташ", - сказала Гопко.

"Часто звучить питання: "Чому Фірташ досі заробляє гроші, хоча Штати вимагають його екстрадиції з Відня?". Звучало питання про Ахметова, Коломойського і розслідування антикорупційних інституцій", - наголосила вона.

Тепер, коли постало питання наскільки Україна віддана подоланню корупції, зросли ризики втратити допомогу Заходу, що особливо небезпечно зараз, "в умовах російської агресії, коли виграти самотужки війну з Кремлем без Заходу дуже важко", - переконана політик.

Гопко вбачає свою роль в тому, щоб переконати партнерів на Заході, що надто "прив’язувати" допомогу до прогресу з реформ може бути несправедливо для українських військових.

Коментуючи зволікання з втіленням заходів з подолання корупції Ганна Гопко заявила: "багато політиків в Україні бояться незалежних антикорупційних інституцій".

Дивіться також: Час-Тайм. Справа Саакашвілі та імідж України закордоном

 • 16x9 Image

  Руслан Петричка

  Руслан Петричка – керівник Української служби Голосу Америки. В журналістиці - з 1998 року. Працював репортером, телевізійним ведучим, продюсером. На Голосі Америки спеціалізуюся на питаннях внутрішньої політики США та українсько-американських відносинах.

 • 16x9 Image

  Оксана Бедратенко

  Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Відео - найголовніше

Recommended

 • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

  Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG