Спеціальні потреби

Луценко отримав 4 роки


Луценко отримав 4 роки
Луценко отримав 4 роки

Екс-міністр внутрішніх справ, лідер опозиційної сили «Народна самооборона» Юрій Луценко засуджений на 4 роки позбавлення волі. Печерський суд визнав політика винним у розкраданні державного майна та у злочинній змові з його екс-водієм Леонідом Приступлюком. Разом з тим, суд конфіскував майно Луценка та заборонив йому протягом 3 років обіймати державні посади.

Обвинувальний вирок зачитували протягом 6 годин із декількома перервами. Судді читали вирок дуже швидко та нерозбірливо. До зали суду не змогли потрапити усі журналісти, багато медійників стояли навіть у коридорах. Тим не менш, трансляцію засідання заборонили. Не працював під час засідання і сайт «Народної самооборони». Як повідомляють у прес-службі партії, це сталося через хакерські атаки. Напередодні на сайті анонсували відео-трансляцію з суду.

Юрій Луценко тримався досить оптимістично протягом засідання. Свій вирок він назвав «подарунком президенту на два роки з дня інавгурації». «Цим рішенням правляча мафія продемонструвала – вона боїться чесного слова, принциповості та командності опозиційних сил», зазначив Юрій Луценко після винесення вироку. Також Луценко додав, що суд за 8 місяців був зайвим, так як судді зачитували свідчення тих, хто не був у суді та не зачитали свідчення тих, кого в суді не було.

Прокурор у справі Юрія Луценка Віктор Клименко після засідання суду наголосив журналістам, що вирок був доведений за всіма епізодами. «Вирок Печерського суду аргументований, у першу чергу, доказами, здобутими в ході судового слідства. Я впевнений, що сьогоднішній вирок зробить наше суспільство кращим, оскільки кожен буде розуміти, що призначення на високі державні посади – це, в першу чергу, особиста персональна відповідальність», – сказав Віктор Клименко.

В тому, що вирок буде саме обвинувальним, у партії «Народна самооборона» не сумнівалися. «Ми знали, що вирок буде обвинувальним, але частка надії була – адже кожен із свідків не підтвердив вину Луценка, прокуратура не пред’явила доказів. Експерти підтвердили, що законно відбувався День міліції, проплата оренди Палацу «Україна» – не є збитковою для держбюджету, проте абсурдні звинувачення стали реальністю», сказала у коментарі Голосу Америки прес-секретар «Народної Самооборони» Лариса Сарган.

«Справдилося бажання влади – вилучити політика Луценка із політичного життя України», – зазначила Лариса Сарган.

Найближчим часом захист Юрія Луценка планує подати апеляцію на вирок. Також у квітні очікуються відкриті слухання по справі Юрія Луценка у Європейському суді з прав людини.

Суддя Сергій Вовк зазначив, що вирок вступає в силу з моменту арешту Юрія Луценка, тому за ґратами політику доведеться провести 3 роки.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG