Спеціальні потреби

До Луценка в суд 4 рази за день викликали «швидку»


Підсудний Юрій Луценко
Підсудний Юрій Луценко

Без адвокатів, але з лікарями «швидкої» тривали у четвер судові слухання у справі Юрія Луценка. 4 рази за день екс-міністрові ставало зле, і 4 рази до нього викликали бригаду швидкої допомоги та кололи знеболювальне. Кілька разів суд ішов у дорадчу кімнату, щоб вирішити, чи продовжувати засідання, чи оголосити перерву з огляду на стан здоров’я підсудного, – і щоразу вирішував працювати далі. Під вечір Луценко вже не міг сидіти, а лежав на лаві підсудних у клітці.

Новий форсований темп засідань, у якому віднедавна почав працювати суд, не до снаги хворому екс-міністрові внутрішніх справ. Луценко, хоч і не звик публічно скаржитись на стан свого здоров’я, каже, що не витримає. У четвер він написав листа на радіо «Свобода», у якому заявив, що з його діагнозом лікуватися можна лише в стаціонарі, а не в СІЗО; що він досі рятується знеболювальними – но-шпою і валідолом; і що останнім часом пігулки вже не допомагають, і знеболювальне доводиться колоти у вену.

А обгрунтовуючи своє прохання перенести засідання, Луценко пояснив суду, що його влаштовує щоденний режим, але тільки до половини дня, аби потім відлежатись і прийняти ліки; і що щоденних засідань зранку до ночі він не подужає. «Я загнусь», – сказав Луценко судові.

Головуючого суддю Сергія Вовка доводи не переконали. Служитель Феміди прийняв рішення продовжити засідання, пославшись на усне повідомлення лікарів, що підсудний у нормі.

«Мета влади – довести його до смерті», – у відчаї заявила журналістам дружина екс-міністра Ірина Луценко.

Рішення судді, після виклику кількох «швидких», продовжити засідання, спровокувало інцидент у судовій залі. Присутній соратник Луценка по опозиції – нардеп Володимир Ар’єв обізвав суддю «гестапівцем», а інший депутат Сергій Павловський назвав «покидьком». У відповідь суд ухвалив рішення видалити народних депутатів із зали; ті піти відмовилися. Суддя оголосив технічну перерву і викликав бригаду «Беркута». З допомогою спецназівців, що прибули під будівлю Печерського райсуду двома автобусами, Ар’єва і Павловського силоміць виштовхали із зали.

У четвер судове засідання в справі Луценка відвідав також посол Франції з прав людини Франсуа Зімере. Ділячись враженнями з журналістами, дипломат заявив: «Я щойно побачив людину, яка сидить у клітці, хоча має користуватися презумпцією невинуватості». Як підкреслив Зімере, вину екс-міністра суд поки що не довів, а значить, той вважається невинуватим. Французький правозахисник, якому в середу відмовили у побаченні в Качанівській колонії з Юлією Тимошенко, висловив подив: мовляв, якщо так поводяться з Тимошенко і Луценком, то як можуть захистити свої права у суді пересічні українці?

А тим часом у справі Луценка продовжують допитувати свідків. Викликають свідчити працівників МВС, аби ті розповіли, чи давав екс-міністр особисті вказівки щодо працевлаштування свого водія Леоніда Приступлюка, чи не давав. Днями викликали також лінгвіста – щоб з’ясувати різницю між висловами «святкові заходи» та «урочисті заходи»; на думку суду, це важливо, щоб встановити, чи порушував екс-міністр закон при святкуванні Дня міліції 2009 року.

На сьогодні допитали вже рівно половину – 74 зі 148 свідків сторони обвинувачення. Усі свідки, один за одним, підтверджують невинуватість Юрія Луценка й у справі перевищення повноважень при працевлаштуванні його водія, і у справі про перевищення повноважень при святкуванні Дня міліції.
При цьому, починаючи з 11 січня цього року, засідання у справі Луценка проводять щодня, крім вихідних. Такий форсований режим сам опозиціонер пояснив наміром влади випередити рішення, яке має винести за його скаргою Європейський суд з прав людини.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG