Спеціальні потреби

Більше 300 днів за ґратами – суд над Луценком триває


Більше 300 днів за ґратами – суд над Луценком триває
Більше 300 днів за ґратами – суд над Луценком триває

У грудні виповниться рік, як заарештували екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка. За 300 днів арешту політик пройшов через хворобу, голодування на знак протесту, щоденні суди о 8-ій ранку. Але на відміну від Юлії Тимошенко, вирок якій зробили за 4 місяці, суд над Луценком ще триває, а колишній міністр сидить у СІЗО.

Наразі в столичному Печерському суді триває розгляд кримінальної справи проти Юрія Луценка. Суд продовжує допит свідків з боку обвинувачення, а саме 148 осіб. Станом на вівторок допитали 22-х. Втім, захист вважає, що справу завершать розглядати до Нового року. За словами адвоката Луценка Ігоря Фоміна, справу почали «гнати», застосовуючи щоденні засідання та запрошення свідків за допомогою працівників МВС.

«Це роблять для того, щоб якомога швидше розглянути справу. Швидше за все, дано завдання завершити розгляд справи до Нового року», – заявив Ігор Фомін.

Разом з тим, прихильники Луценка не вважають, що усі 148 свідків є важливими та необхідними у цій справі. Так, за словами депутата «Народної самооборони» Геннадія Москаля, ключовими є лише 3, а інші – «це у полі вітер, в задниці дим».

«Немає різниці, чи вони є, чи їх немає. Вони зібрані для створення ілюзії правосуддя в Україні. Ну, що можуть ті опери, кадровики та інспектори засвідчити про міністра, якого бачили лише по телевізору?» – зазначив Геннадій Москаль.

«Ключовими» ж, на думку депутата, є Валерій Мельник, Михайло Клюєв та Володимир Євдокимов. Першого свідка навіть «інформували» напередодні засідання представники Генпрокуратури. Відео про це зняли журналісти TVi. Але суд відхилив клопотання захисту про залучення відео до справи. Тим не менше, Валерій Мельник на суді спростував свої попередні свідчення і навіть порівняв свої допити у ГПУ із «пеклом Афганістану». Натомість, Михайло Клюєв свої свідчення підтвердив, і поки що єдиний із двадцяти двох заявив про те, що Юрій Луценко особисто надав доручення про зараховування своєму водієві цивільного стажу до стажу служби в органах внутрішніх справ. Третій свідок на допит ще не з’являвся.

Попри те, що захист заявляє про проштовхування справи до завершення, прокуратура говорить про її затягування. Так, суд у вівторок почався і одразу закінчився через відсутність двох адвокатів. На думку прокурора Дмитра Лобаня, захисники «зірвали судове засідання».

«Коли відсутні кілька адвокатів, та їх підзахисні заперечують проти продовження судового процесу – суддя вимушений оголосити перерву та перенести засідання на інший день. Тобто ми бачимо, що захисники у черговий раз зірвали судове засідання. У цьому випадку чинним законом передбачається заміна таких захисників», – заявив державний обвинувач.

Чергове судове засідання призначили на наступний день зранку. На думку дружини Ірини Луценко такі ранкові щоденні засідання не йдуть на користь її чоловіку. Нещодавно Юрію Луценку стало зле в суді, і довелось викликати швидку. Лікарі стан підсудного не прокоментували, а Ірина Луценко заявила, що екс-міністру стає гірше.

«Ці щоденні приїзди під суд, коли його піднімають о 5-й ранку, людина не харчується нормально, не відпочиває… Погіршується його стан. Хвороби не лікуються, а загострюються. Думаю, що ситуація буде погіршуватися», – прокоментувала журналістам стан чоловіка Ірина Луценко.

Про погіршення стану здоров’я екс-міністра говорить і його адвокат Олексій Баганець. На наступному судовому засіданні захист планує клопотати про призначення нового медичного обстеження підсудного, а також про переведення його на стаціонарне лікування.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG