Спеціальні потреби

Луценко залишився за гратами, але припинив голодування


Луценко залишився за гратами, але припинив голодування
Луценко залишився за гратами, але припинив голодування

У Печерському суді в Києві почали розгляд кримінальної справи проти екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Сьогодні у суді справу розглянули попередньо.

Суддя Сергій Вовк, якому доручили вести цю справу, залишив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Проте, у суді не зазначили, до якого терміну триватиме арешт. Таким чином, Луценка після засідання відправили до Лук'янівського СІЗО, до лікарні екс-міністра не повернули. Перше ж судове засідання призначили на 27 травня.

Окрім відхилення клопотання Юрія Луценка щодо зміни запобіжного заходу та закриття справи, суд відмовив і у розгляді справи судом присяжних, у відкритому режимі розгляду, а також у відводі судді Сергія Вовка. Проти кандидатури Сергія Вовка як головуючого судді у цій справі, Луценко виступив одразу, мотивуючи, що той неодноразово приймав рішення, які суперечать законодавству. Представники ж Генеральної прокуратури запевнили, що їх така кандидатура вдовольняє. Також прокурор не побачив підстав ні в тому, щоб закрити справу, ні у зміні запобіжного заходу.

Під час засідання Юрій Луценко зробив багато заяв. Зокрема, наголосив, що Генпрокуратура в Україні – політично вмотивована, а правоохоронної системи в державі немає. Відмову від проведення розгляду справи судом присяжних екс-міністр прокоментував як підтвердження того, що «в Україні сформована спеціальна репресивна прокурорсько-суддівська система, що відверто ігнорує і закон, і Конституцію». Луценко звернувся також до українських політиків та Євросоюзу з проханням добиватися від влади виконання взятих на себе зобов’язань щодо демократичних стандартів.

Наприкінці засідання екс-міністр зробив заяву, що припиняє голодування. Юрій Луценко вважає, що мета цього вчинку була досягнута. «Велике спасибі пресі – вона привернула увагу громадськості до цієї справи, не до справи Луценка, а до стану правоохоронної і судової системи», – сказав лідер «Народної самооборони».

За 32 дні голодування генпрокурор Віктор Пшонка так і не відповів на звернення, говорить Юрій Луценко, що, на думку екс-міністра, свідчить про те, що ГПУ не помічає звернень на свою адресу. Для подальшої ж боротьби необхідно здоров'я, заявив політик, пояснюючи, чому припинив голодувати.

Підтримати заарештованого до Печерського суду приїхала і Юлія Тимошенко, чиї 3 справи досі розглядає ГПУ. Екс-прем'єрка заявила, що «над Юрою Луценком не суд, а судилище, тих, хто його замовив», і також додала, що такі люди, як він, «є героями України, які увійдуть в історію».

Віце-прем`єр Борис Колесніков порадив Юрію Луценку не політизувати свій захист на судовому процесі. Слова регіонала з брифінгу цитує кореспондент УНІАНу.

«Я впевнений, що якщо адвокати глибоко розберуть ті правопорушення, в яких його звинувачують, він може добитися певного позитивного результату для себе. А поки що по суті ніхто нічого не говорить. Всі говорять про політику. Тому я бажаю, щоб він гідно себе захистив», - каже Борис Колесніков.

Нагадаємо, що Юрія Луценка затримали 26 грудня 2010 року. 22 квітня екс-міністр почав голодування після рішення суду вкотре продовжити термін його ув`язнення. 10 травня Юрія Луценка із СІЗО доставили до лікарні швидкої допомоги Києва у зв'язку із погіршенням його стану здоров'я. Наразі екс-міністра знову відправили до Київського СІЗО після завершення медичного обстеження.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG