Спеціальні потреби

Не поступайтесь параноїкам з Кремля - експерт про відносини Захід-Росія


Захід не повинен беззастережно сприймати заяви Росії про загрозу, яку остання вбачає у розширенні НАТО чи ЄС, адже Кремлівський режим уражений параноєю. Таку думку озвучив відомий британський політичний оглядач Едвард Лукас на сайті вашингтонського Центру аналізу європейської політики (CEPA).

У статті присвяченій критиці аргументів деяких західних експертів - про те, що криза в Україні та нинішня агресивна міжнародна політика Кремля стали наслідком порушення нібито наданих Росії гарантій з боку Заходу - Лукас наголошує, що прийняття російської точки зору на події призвело б до фактичного укладання нових Ялтинських угод.

«Правда, що сама Росія, а не Захід, має право визначати, що саме становить загрозу Росії, але нічого не поробиш із тим, що російський режим колишніх КДБ-шників страждає на параною», - пише Лукас.

Дослідник також відповів на аргументи про занепад України в останні роки.

«Справді, в Україні не все гаразд - але ніхто і не очікував, що проблем не буде. Той факт, що вона виживає - це вже перемога. Україна зменшила залежність від російського газу, зробила перші кроки до полагодження безладу у фінансовій сфері та провела парламентські вибори, на яких, на відміну від російських, переможці не були відомі заздалегідь. Попереду багато викликів, але це будуть виклики країні, яка дала відсіч загрозі самому своєму існуванню та об'єдналась, які ніколи раніше в історії», - переконаний Едвард Лукас.

Відомий журналіст також похвалив українців за проявлену силу, відзначивши, що хоча українці очевидно невдоволені владою, вони не хочуть бути керованими з Кремля, або ж кремлівськими ставлениками.

«Захід також проявив силу, але, на мою думку - недостатню. Ми можемо зробити більше, а саме - блокувати корупційні кошти, виведені з Росії, посилити військову співпрацю та протидіяти пропаганді», - вважає Лукас.

Дивіться також: Розмова США із Путіним: по-хорошому, чи з позиції сили? - думки республіканців

Розмова США із Путіним: по-хорошому, чи з позиції сили? - думки республіканців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

XS
SM
MD
LG