Спеціальні потреби

Литва усуває програмне забезпечення Kaspersky Lab з уразливих комп’ютерів


Уряд Литви заявив у четвер, що антивірусне програмне забезпечення московської компанії Kaspersky Lab становить загрозу національній безпеці країни і тому її вироби будуть заборонені в уразливих комп’ютерах. Це найновіша поразка відомої російської компанії.

Як повідомляється, програмне забезпечення буде усунуте з комп’ютерів, які використовуються в критичного значення інфраструктурі, такій як енергетика, фінанси і транспорт, включно з тими, які керовані приватними компаніями. Державні агентства можуть користуватися виробами Kaspersky Lab лише тоді, якщо їх компютери отримають дозвіл від агентств з кібербезпеки.

Як відомо, програмне забезпечення компанії Kaspersky Lab було заборонене цього року урядом США з приводу занепокоєння що компанія втримує тісні зв’язки з російськими шпигунськими органами в Москві та що її вироби можуть бути використані російськими агентами для шпигунської діяльності.

Цього місяця британське агентство з кібербезпеки попередило урядові агентства, щоб вони уникали використання антивірусного програмного забезпечення російського виробництва.

У заяві литовського уряду сказано, до вироби Kaspersky Lab можливо «становлять загрозу…національній безпеці».

«Інформацію з комп’ютерів, у яких використовується програмне забезпечення, можна передати до інших країн, куди ми не хочемо, щоб вона була передана, заявив агентству Reuters заступник директора державного агентства Литви з кібербезпеки Ритіс Райнис.

Компанія заявила, що не погоджується з цим рішенням і бере до уваги свої можливості кинути виклик цьому.

«Беручи до уваги те, що Kaspersky Lab не має невідповідних зв’язків з будь-яким урядом, рішення литовського уряду викликає розчарування», сказано в письмовій заяві.

«На жаль, компанія, як здається, опинилася серед геополітичної боротьби, що викликало звинувачення, на підтримку яких не представлено публічно достовірних доказів».

Дивіться також: Прикраси ручної роботи від майстрів з Ужгорода знаходять клієнтів по всьому світу

Прикраси ручної роботи від майстрів з Ужгорода знаходять клієнтів по всьому світу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:48 0:00

XS
SM
MD
LG