Спеціальні потреби

Головне це безпека на сході України, а вибори її не дадуть - Лінкявічюс


Умови проведення виборів на Донбасі озвучив міністр закордонних справ Литви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:02 0:00

Умови проведення виборів на Донбасі озвучив міністр закордонних справ Литви. Відео

Другим за небезпекою ворогом України, після Росії є корупція. Про це в інтерв'ю "Голосу Америки" заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс.

При цьому дипломат висловився на користь економічної, політичної та військової підтримки Україні, і висловив жаль з приводу недотримання Будапештського меморандуму його гарантами.

Поки ми сперечаємось і вирішуємо, давати чи не давати летальну чи не летальну зброю, інші сторона отримує повну підтримку

"Однозначно ні, і це дуже поганий прецедент. Ви згадали Будапештську угоду. Ми даємо надію, не тільки гарантії, на державному рівні суверенній державі. Потім ми підриваємо ці очікування, міняємо свої позиції. Це дуже погано особливо в контексті останніх подій. Я думаю, на той час, це було правильне рішення для всього світу. Це був позитивний крок, але кожний крок повинен підтримуватись конкретними зобов’язаннями", - заявив дипломат.

Лінкявічюс відзначив, що Україна повинна отримати підтримку.

"Я повинен сказати, що ми знаємо, що повинні підтримати уряд України, який також зіткнувся з рядом внутрішніх проблем, так само як і зовнішніх. Я завжди казав. Що ворог номер один – це Росія. Ворог номер два- корупція. Але тим не менш, вони стали мішенню агресії потужної держави, і їм потрібна підтримка – економічна, політична і військова. Вони повинні захистити країну, хто за них це зробить? Поки ми сперечаємось і вирішуємо, давати чи не давати летальну чи не летальну зброю, інші сторона отримує повну підтримку", - сказав Лінкявічюс.

Якщо ми проведемо вибори лише тільки заради виборів, я не розумію, як вони можуть бути проведені без присутності центральної влади

Водночас дипломат назвав Мінські домовленості "єдиним механізмом можливого розв’язання кризи".

"Якщо у нас нема іншої альтернативи і запропонований такий варіант як Мінськ, ми повинні його дотримуватись", - заявив Лінкявічюс.

"З мінським механізмом погодились всі сторони, весь світ, і його треба імплементувати", - наголосив він.

При цьому Лінкявічюсь наголосив, що трактування Мінських угод становить проблему.

На думку литовського дипломата, проведення виборів на сході України зараз не покращить ситуацію там.

"Якщо ми, скажімо, вдамося до певних кроків, як то проведемо вибори, чи призведе це до стабільності. Я сам з таким твердженням не дуже погоджуюсь, Я щойно відвідав регіон. Був у Маріуполі, Широкіному, я на власні очі побачив, що вибори ніяк не покращать безпеку. Досі там відбуваються порушення режиму припинення вогню, використовується заборонена зброя. Так що спочатку давайте подбаємо про безпеку, а потім вже про інші речі. Ми всі хочемо прогресу в політичній площині, і етапи цього, зокрема передбачені мінськими угодами, це децентралізація, вибори, звичайно, все це важливо. Але якщо ми проведемо вибори лише тільки заради виборів, я не розумію, як вони можуть бути проведені без присутності центральної влади", - сказав Лінкявічюс.

Дивіться також: У владі - старі люди зі старими методами, а Україна - у дірі - активіст діаспори

У владі - старі люди зі старими методами, а Україна - у дірі - активіст діаспори. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:06 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG