Спеціальні потреби

Ніякої кримінальної складової в діях Порошенка щодо активів Roshen нема – Костянтин Лікарчук


Порошенко має офшор через недовіру до українських судів - юрист. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

Порошенко має офшор через недовіру до українських судів - юрист. Відео

Проблема полягає в тому, як це буде сприйнято перед референдумом в Нідерландах, як це буде сприйнято на міжнародній арені.

У понеділок президент України Петро Порошенко заявив, що не робив нічого протизаконного, створюючи офшори. «Ставши Президентом, я відійшов від управління активами і доручив цю справу відповідним консалтинговим та юридичним компаніям", - заявив він на своїй сторінці у Фейсбук.

Оформленням офшорних рахунків президента займалася київська юридична фірма «Авеллум». Ситуацію «Голосу Америки» прокоментував співзасновник і колишній партнер компанії «Авеллум» - Костянтин Лікарчук.

Йдеться про реструктуризацію бізнесу перед продажем.
Костянтин Лікарчук

Ніякої кримінальної складової у тому, що було озвучено журналістами-розслідувальниками так званого Панамського архіву нема, вважає юрист. Йдеться про реструктуризацію бізнесу перед продажем.

«На мою думку це виключно політична ситуація, виключно політична справа. Вона до юриспруденції має дуже побічне відношення. Це нормальна ситуація, при якій бенефіціар великого українського бізнесу намагається його продати, відповідним чином структурує угоду. Але у звязку зі статусом цього бенефіціара був роздутий політичний скандал. З юридичної точки зору подібні звинувачення ніякої перспективи не мають», - пояснив Костянтин Лікарчук.

На мою думку це виключно політична ситуація, виключно політична справа. Вона до юриспруденції має дуже побічне відношення
Костянтин Лікарчук

Створення подібних компаній є абсолютно прийнятною світовою практикою, каже він.

«В загальній практиці створюються декілька компаній, створюються PIV на BVI чи іншій офшорній юрисдикції, створюється кіпрська холдінгова компанія, іноді голландська холдінгова компанія. Це все пов’язано з тим, що платежі з цими юрисдикціями з податкової точки зору є найбільш оптимальними. Продаж здійснюється або на рівні кіпрської, або на рівні голландської компанії і далі відповідним чином структурується угода. Це робиться в тому числі для того, щоб вивести трансакцію за межі українських судів, і у випадку виникнення протиріч вирішувати їх за кордоном, тому що інвестори не зовсім часто довіряють українській судовій системі і намагаються максимально структурувати трансакцію за кордоном. Це абсолютно звичайна справа для подібних трансакцій. Ми говоримо про дуже високу інвестицію потенційно», - зазначив Лікарчук.

Особисто ніхто з фігурантів розслідування не постраждаєт. Інша справа, політичні наслідки, найбільше від яких постраждає Україна
Костянтин Лікарчук

Журналісти закидають Порошенкові створення офшорних компаній замість сліпого трасту. Костянтин Лікарчук радить не плутати два поняття.«Питання трасту та питання створення офшорних компаній не дуже пов’язані. Компанії створені для того, щоб сруктуризувати продаж активу.

Очевидно, коли виникла ситуація, коли не можна знайти покупця тривалий час – ви розумієте, яка ситуація в Україні – конфлікт на сході України не додає перспективи для того, щоб здійснювали дуже серйозні інвестиції, очевидно виникла необхідність передати ці активи в управляння незалежної компанії і була обрана саме така форма. Якщо ми говоримо про так званий сліпий траст, то це було, скоріш за все, певне контрактне утворення, згідно з яким бенефіціар всі можливості управління всіма активами і відповідні повноваження набуває компанія, яка здійснює управління цими активами», - з’ясував Костянтин Лікарчук.

Особисто ніхто з фігурантів розслідування не постраждає, вважає юрист. Інша справа, політичні наслідки, найбільше від яких постраждає Україна, каже Лікарчук.

«Проблема в тому, як це буде сприйнято перед референдумом в Нідерландах, як це буде сприйнято на міжнародній арені. Я думаю, що розберуться в решті решт, що це просто піар-ход та піар-акція, але як-то кажуть – «ложечки нашлись, а осадок остался», - сказав в інтерв’ю «Голосу Америки» юрист Костянтин Лікарчук.

Дивіться також: "Все тільки на словах" - активістка діаспори про питання до Порошенка

"Все тільки на словах" - активістка діаспори про питання до Порошенка. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

  • 16x9 Image

    Наталія Леонова

    Ведуча, репортер і редактор української служби "Голосу Америки". Перед тим, як приєднатися до команди "Голосу Америки" у 2003 році, працювала юристом в одній із київських юридичних фірм. Також координувала діяльність шведської гуманітарної організації, яка займається реабілітацією хворих українських дітей. Здобула магістерський диплом з міжнародного публічного права Київського інституту міжнародних відносин. Захоплюється йогою.  

XS
SM
MD
LG