Спеціальні потреби

Лівійські сили безпеки розігнали мітинг опозиційних сил у Триполі


Протест проти лівійського лідера Каддафі
Протест проти лівійського лідера Каддафі

Лівійські сили безпеки розігнали кількасот демонстрантів у Триполі. Це сталося в час, коли опозиційні та урядові війська змагаються за контроль над країною.

Очевидці повідомляють, що протестувальники зібралися в одному з районів Триполі і вигукували гасла проти лівійського лідера Муаммара Каддафі. В той момент туди прибули прихильники Каддафі, щоб розігнати протест. За повідомленням інформаційного агентства Ройтерс, сили безпеки почали стріляти в повітря.

Тимчасом опозиційні демонстранти, підтримані армійськими частинами, які перейшли на сторону народу, перебрали контроль над всіма частинами східної Лівії і деякими частинами західної.

У місті Місрата, що за 200 кілометрів на схід від Триполі, за повідомленням очевидців, протягом ночі відбувалися сутички між повстанцями і прихильниками Каддафі.

Мешканці західнолівійського міста Завія готуються до можливої контратаки з боку 2000 солдатів, що залишаються відданими Каддафі і які, згідно з повідомленнями, оточили місто. Завія розташована за 50 кілометрів від столиці країни Триполі, головного опорного пункту Каддафі.

Західні журналісти підтвердила в неділю, що місто Завія знаходиться під контролем опозиційних сил. Військові офіцери, які підтримують опозицію, готують танки і протиповітряні гармати, розташовані на машинах, на випадок атаки з боку сил, що підтримують Каддафі. Згідно з повідомленнями, сотні мешканців зібралися в центрі міста і вигукували гасла проти Каддафі.

Прем’єр-міністр Франсуа Філлон заявив, що два літаки вилетіли з допомогою до Бенгазі в понеділок. На борту літака є лікарі, медсестри, медикаменти і медичне устаткування для лівійського народу, як сказано, у «звільнених» районах.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG