Спеціальні потреби

Каддафі втрачає підтримку серед лівійських офіційних осіб


Лівійський лідер Муаммар Каддафі втрачає підтримку провідних осіб у своєму уряді. Лівійські службовці в країні і поза її кордонами подають у відставку або втікають у відповідь на серйозне придушення всенаціональних протестів, учасники яких вимагають усунення його з посади.

У понеділок Каддафі виступив з короткою телевізійною промовою, кажучи, що він і далі перебуває в столиці Лівії, а не у Венесуелі. Це був його перший прилюдний коментар з часу, коли у понеділок минулого тижня у східному районі країни розпочалися протести, які опісля поширились на Триполі. Ці протести є найбільшим викликом правлінню Каддафі за майже 42 роки.

Тимчасом лівійські дипломати в кількох країнах кажуть, що вони припинили контакти з Каддафі, щоб таким чином запротестувати проти атак урядових сил на антиурядових демонстрантів. Посол Лівії у США закликав Каддафі подати у відставку. Кілька лівійських послів також заявили, що вони подали у відставку, включно з послами в Індії та Індонезії і високопоставленим дипломатом в Китаї.

Посольства Лівії в Малайзії і Австралії заявили, що вони вже не представляють Каддафі. У відставку подав у відставку міністр юстиції країни, а два пілоти лівійських військово-повітряних сил приземлили літаки на Мальті, кажучи, що вони втекли після того, як їм доручено атакувати демонстрантів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG