Спеціальні потреби

Каддафі запевняє, що експорт нафти з Лівії йде безперебійно


Лівійський лідер Муаммар Каддафі
Лівійський лідер Муаммар Каддафі

Лівійський лідер Муаммар Каддафі заявив, що нафтові поля та порти його країни перебувають під повним контролем та є безпечними. У своїй промові в Триполі він сказав, що західні компанії побоюються «озброєних гангстерів» та зупинення постачання нафти з Лівії.

Заява Каддафі пролунала в той момент, коли тривали бої між урядовими військами та повстанцями за контроль над містом на Середземноморському узбережжі, де розташований нафтопереробний завод.

Оцінки експорту нафти з Лівії різняться – від повноцінного, згідно з твердженням лівійського урядовця, до значно зменшеного, згідно із аналізом західних експертів. Лівія постачає всього 2% світової нафти. Утім, ціни на нафту, з огляду на події в Лівії, різко зросли через побоювання щодо початку подібних заворушень і в інших країнах Близького Сходу. На торгах у Лондоні нафта у середу коштувала 116 доларів за барель.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG