Спеціальні потреби

Лікарі Червоного Хреста просять пустити їх у лівійське місто Місрата


Поранені повстанці покидають Місрату на борту турецького судна
Поранені повстанці покидають Місрату на борту турецького судна

У лівійському місті Місрата протягом кількох тижнів тривали жорсткі бої між силами президента Муаммара Каддафі та повстанцями. Саме звідти, за допомогою Туреччини, у неділю вдалося вивезти першу партію поранених до опозиційного осередку – міста Бенгазі. Турецьке судно, перероблене під шпиталь, привезло з Місрати у Бенгазі 250 поранених людей для лікування. Корабель, під супроводом військових суден Туреччини, лише після кількох днів очікування на офіційний дозвіл, зміг пришвартувався у порту Місрати аби підібрати поранених. Іман Монкар з організації Червоний Хрест говорить, що кількатижневі бої не дозволяють медикам увійти в це місто, яке потребує допомоги:

«Медикаменти там закінчуються. Тож для нас важливо доставити необхідні ліки у Місрату. Ми звертаємось до усіх допомогти нам безпечно увійти в місто».

Прибуття шпиталю стало першою гуманітарною місією до Місрати, відколи війська президента Муамара Каддафі почали відбивати у повстанців території, захоплені ними на початку повстання. Житель Місрати Ібрагім Аль Аларабі описує ситуація в місті так:

«Ситуація дуже погана. Водо- та електропостачання припинили ще місяць тому. Ми не знали, що відбувалося за межами міста. Ми повністю відрізані від світу. А снайпери Каддафі ведуть прицільний вогонь з дахів будівель».

Працівникам Червоного Хреста також вдалося досягти міст Брега та Аджабія, де опозиційні війська кілька днів поспіль ведуть жорстокі бої з силами президента Каддафі. Червоний Хрест надав харчові пакети 15-ти тисячам людей і просить ворогуючі сторони забезпечити вільний доступ до інших людей, які потребують допомоги.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG