Спеціальні потреби

У Вашингтоні посольство Лівії очолюють одночасно два посли


Народ Лівії розділився: прихильники змін борються за контроль над країною з режимом Каддафі, який остаточно втратив довіру міжнародної спільноти.

Поділ лівійського суспільства навпіл продовжується і за межами цієї Близькосхідної країни. У Вашингтоні посольство Лівії очолюють одночасно два посли.

Все починається з прапора. Мітингувальники принесли до посольства у Вашингтоні той, який був державним до приходу Муаммара Каддафі до влади – 42 роки тому. Занести його всередину вони не змогли.

Охорона посольства наказала мітингувальникам перейти на інший від амбасади бік вулиці.

«У посольстві поміняли замки, вони поводять себе так само, як Каддафі поводив себе у Лівії, коли був впевнений у безкарності!», - каже один з демонстрантів.

У понеділок уряд Лівії повідомив що обов’язки посла виконуватиме заступник посла Фат ель-Налфі. З цим не погоджуються мітингувальники.

«Він на боці Каддафі. Він не з народом і Сполучені Штати знають це!», - вигукують жінки біля посольства.

Попередній посол Алі Аджалі пішов у відставку, але заявив, що залишиться «народним послом». Демонстранти на його боці. Вони не визнають призначеного офіційним Тріполі, Фата ель-Налфі.

Ця ситуація поставила в непросте становище Державний департамент США. Офіційно він визнає Аджалі.

Втім, такий вибір не був очевидним для семи американських конгресменів, які прибули до посольства для дипломатичних перемовин.

Шіла Джексон Лі, конгресмен-демократ перед початком зустрічі заявила журналістам, що конгресмени прийшли, щоб спілкуватись із діючим представником уряду, а не послом як подав у відставку.

Втім, вже за 30 хвилин, група вийшла із будівлі посольства разом з…колишнім послом Алі Аджалі. Тепер конгресмен Лі звернулась до журналістів зі словами:

«Я вдячна пану Аджалі, який представляє справжню Лівію, Лівію людей. Він працює в тому, ж приміщенні, що і посол, якого визнає чинний уряд Лівії».

За словами Шіли Джексон Лі, адміністрація Обами має визнати Алі Аджалі, незважаючи на думку лівійського уряду.

«Народний посол» Аджалі не приховував вдячності за підтримку конгресменів.

«Ми маємо справжніх друзів. Народі Лівії пишався би вами», – виголосив Аджалі, звертаючись до Лі перед мітингувальниками.

Щойно конгресмени пішли, Аджалі підійшов до своїх прихильників. Вони вітали його. При цьому Фата ель-Налфі називали «зрадником» та «маріонеткою Каддафі».

Тим часом зсередини самого посольства надходять новини, про неможливість працювати на двох послів, які приходять на роботу одночасно.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG