Спеціальні потреби

БПП не пустив Лещенка розслідувати офшори та корупцію, бо той знає, як це робити - західні коментатори


Фракція президента у Раді не пустила експерта-розслідувача розслідувати офшорний скандал

Відмова фракції БПП у Верховній Раді включити відомого українського журналіста-розслідувача, народного депутата Сергія Лещенка до складу тимчасової слідчої комісії з питань політичної корупції та офшорних компаній стала причиною критики на адресу української верхівки з боку ряду міжнародних оглядачів, які висвітлюють події в Україні для західних ЗМІ.

Раніше про результати голосування фракції БПП повідомив Мустафа Найєм.

"Фракція відмовилась підтримати Сергія. Без пояснень та дискусій. "За" проголосували лише 7 депутатів", - відзначив народний депутат.

Додаткові подробиці повідомив сам Сергій Лещенко.

"Южаніна (нардеп БПП, голова комітету з питань податкової та митної політики - прим. ГА) також додала, що недопуск мене - єдина умова, щоб ТСК могла працювати", - відзначив Лещенко у Facebook.

Новина спантеличила західних коментаторів.

"Фракція Порошенка відмовляється пустити Лещенка до комісії по розслідуванню корупції та офшорів. Причина очевидна: він відмінно знає, як це робити", - пише Крістофер Міллер, який тривалий час висвітлював події в Україні для провідних англомовних видань.

"Очевидно для всіх, що рішення мотивоване тим, що Лещенко би добре розслідував", - пише Ян Бейтсон, який висвітлює події в Україні для The Daily Beast, Guardian, Reuters та ін.

"Коли говорять про брак політичної волі в Україні, оце і мається на увазі", - також відзначив Бейтсон.

Сюрреалістичною назвав ситуацію із недопущенням Сергія Лещенка до складу тимчасової слідчої комісії також і Мустафа Найєм, народний депутат та відомий журналіст-розслідувач."Цей сюрреалізм нагадав мені, як фракція ще два роки тому голосно плескала у долоні нашим із Сергієм розслідуванням щодо режиму Віктора Януковича, - а як справа дійшла до допуску до реальної роботи та повноважень, учорашні сміливці сором'язливо опустили очі додолу та відмовили Лещенку у реалізації своїх можливостей та професіоналізму", - написав Найєм у своєму Facebook.

Напередодні Дональд Баузер, радник Програми розвитку ООН в Україні з питань боротьби з корупцією, назвав Сергія Лещенка та відомого українського журналіста-розслідувача Дениса Бігуса "Бетменом та Робіном антикорупційної розслідувальної журналістики в Україні".

Дивіться також: Прикладом для Порошенка мав би бути президент Нігерії - активіст боротьби з корупцією

Прикладом для Порошенка мав би бути президент Нігерії - активіст боротьби з корупцією. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:51 0:00

XS
SM
MD
LG