Спеціальні потреби

Виробники танка Leopard-2 судяться через права на бренд 


Тренування українських військових на важких танках Leopard-2. Фото: Oscar Del Pozo/AFP
Тренування українських військових на важких танках Leopard-2. Фото: Oscar Del Pozo/AFP

Дві німецькі компанії, що виробляють важкі танки Leopard-2, судяться черед права інтелектуальної власності на бренд.

Як повідомляє видання The Guardian, компанія з Мюнхена Krauss-Maffei Wegmann (KMW), яка виробляє шасі до танків Леопард-2, подала до суду на компанію Rheinmetall AG з Дюссельдорфа, що виготовляє гармати для цих важких танків.

Причиною позову стали заяви головного виконавчого директора Rheinmetall Арміна Паппергера в інтерв’ю газеті Neue Zuercher Zeitung у березні. Серед іншого, він сказав, що Rheinmetall володіє правами на модель Leopard 2A4.

В KMW вважають такі заяви «неправдивими, оманливими фактичними твердженнями, які порушують їх права», відтак шукають правового захисту в суді. Судове засідання у Мюнхені призначене на 2 травня.

Як пише видання The Guardian, обидві компанії переживають бум в оборонному виробництві через війну Росії проти України. На запит журналістів, KMW та Rheinmetall відмовились від коментарів.

“Наразі не зрозуміло, який вплив на співпрацю між двома компаніями може мати цей спір”, - мовиться у статті The Guardian. Втім минулого тижня німецький уряд зробив замовлення цим компаніям на 770 мільйонів євро на модернізацію бойових машин Puma.

Низка оглядачів вважають танки Leopard-2 найбільш придатними до бойових умов в Україні. У березні Німеччина передала Україні 18 своїх важких танків Leopard-2.

Загалом, як повідомляв глава Пентагону, західні країни передали Україні 230 важких танків від різних країн-союзників.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

XS
SM
MD
LG