Спеціальні потреби

Слідство в справі вбивства Гарірі в центрі уваги кризи в Лівані


Колишній прем’єр-міністр Лівану Саад Гарірі
Колишній прем’єр-міністр Лівану Саад Гарірі

Політичний рух, очолений колишнім прем’єр-міністром Лівану Саадом Гарірі, звернувся до нового прем’єр-міністра, якого підтримує угруповання Гезболла, із запитанням, чи він втримуватиме зв’язки з трибуналом ООН, який веде слідство в справі вбивства його батька.

Політичний союзник Гарірі Фуад Сеньйора заявив у четвер, що рух подав новому прем’єр-міністрові Наджибу Мікаті список вимог для з’ясування своєї позиції щодо трибуналу.

Слідство, що його веде трибунал ООН, є в центрі уваги політичної кризи в Лівані.

Шиїтське екстремістське угруповання Гезболла хоче, щоб Ліван розірвав усі зв’язки з трибуналом і заперечує, що воно причетне до вбивства батька Гарірі, колишнього прем’єр-міністра Лівану Рафіка Гарірі.

Гезболла та його союзники вийшли зі складу коаліційного уряду Саада Гарірі, що мав підтримку західних країн, спричинивши його розвал на початку цього місяця, коли він відмовився осудити трибунал.

Як передбачається, в поки що таємному обвинувальному акті буде звинувачено членів Гезболли в причетності до вбивства Гарірі-старшого у 2005 році.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG