Спеціальні потреби

Китай вперше відправив космонавтів на власну постійну космічну станцію


Китай відправив перших астронавтів на власну постійну космічну станцію. На борту ракети Shenzhou-12 була космонатів Ні Хайшень, Лю Бомінг і Тан Хонгбо. Корабель пристикувався до модулю станції Tiangong через шість годин після старту.

Космонавти проведуть наступні три місяці на борті модуля, налаштовуючи обладнання й випробовуючи різноманітні компоненти.

Це перша пілотована місія Китаю у космос за останні п'ять років й водночас третя із 11, які потрібні, аби укомплектувати космічну станцію до її повноцінного запуску наступного року. За планом, Tiangong пропрацює 10 років.

Китай жодного разу не відправляв своїх космонавтів на Міжнародну космічну станцію через те, що американські закони забороняють НАСА співпрацювати із Китаєм. Тож Пекін почав розробляти власну космічну програму.

Китай став третьою країною у світі після США та Росії (й СРСР), що у 2003 році відправила людей у космос, а також запускав дві тимчасові експериментальні космічні станції. Також цього року Пекін відправив безпілотні місії на орбіту Марса й на поверхню Місяця.

Дивіться також: Нове обличчя долара. Що у США та в Україні говорять про цифрові валюти?

Нове обличчя долара. Що у США та в Україні говорять про цифрові валюти? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:09 0:00

XS
SM
MD
LG