Спеціальні потреби

Киргизстан: миротворців нам не потрібно


Тимчасовий лідер Киргизстану Роза Отунбаєва заявила, що її країні вже не потрібно міжнародних миротворців для подолання між-етнічного насилля, яке спалахнуло в південному районі.

Виступаючи у вівторок, пані Отунбаєва заявила, що Киргизстан сподівається власними силами справитися із ситуацією. Нещодавно вона звернулася була до Москви з проханням надіслати російських солдатів для допомоги у відновленні спокою і правопорядку.

Вона також сказала, що Киргизстан планує далі провести все-національний референдум 27-го червня у справі нової Конституції, незважаючи на насильство.

ООН та ЄС закликали Киргизстан не відстрочувати голосування.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун розмовляв з пані Отунбаєвою та міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у вівторок у справі гуманітарної кризи в Киргизстані.

У результаті насильства, яке спалахнуло минулого четверга у південному Киргизстані десятки тисяч етнічних узбеків були змушені втекти до сусіднього Узбекистану.

Втім, Узбекистан сьогодні закрив свій кордон біженцям з Киргизстану.
За повідомленнями узбецьких органів влади, на південному кордоні Киргизстану з Узбекистаном зібралося до ста тисяч етнічних узбеків.

Заступник прем’єр-міністра Узбекистану Абдулла Аріпов сказав, що кордон закрили оскільки можливості розміщення додаткових осіб були вичерпані. Він зазначив, що досі узбецькі власті зареєстрували 45 тисяч біженців. Він підкреслив, що кордон відкриють, як тільки країна одержить гуманітарну допомогу.

Агентство ООН з питань біженців повідомило у понеділок, що воно готове відправити в Узбекистан працівників та екстрену допомогу на підтримку біженців з Киргизстану.

Втім, Міжнародний комітет Червоного Хреста звернувся з попереднім проханням про допомогу, сумою в десять мільйонів доларів, для постраждалих у результаті насильства. Вже сьогодні почнуть доставляти до міста Ош харчі та іншу допомогу.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG