Спеціальні потреби

Фундація Могилянки хоче, аби академія стала українським Гарвардом


Діаспора хоче зробити з Могилянки Гарвард
Діаспора хоче зробити з Могилянки Гарвард
Національний університет «Києво-Могилянська академія» є одним з провідних вищих навчальних закладів в Україні і прагне стати одним з найкращих у світі. Незважаючи на перешкоди, університет відновив права на свої історичні будівлі і запровадив освітню програму міжнародного рівня. Відомо, що університет є лідером у реформуванні вищої освіти та розвитку української ідентичності. Одними з перших, хто підтримав Могилянку в час відродження, були меценати з діаспори.

«Коли це все тільки починалось, без допомоги діаспори ми би просто не відбулися. Тоді, може, проти нас не боролися так, як зараз, але була повна байдужість. Заслуга українців в Америці, в Канаді переважно, хоч трошки й з Європи, заслуга українців в тому, що Києво-Могилянська академія постала – дуже велика», – зазначив почесний ректор Києво-Могилянської академії В’ячеслав Брюховецький.

«Коли є тиск уряду на централзацію над всім населенням і над всіма установами, і над університетами – потрібно, щоб світ про це знав, і щоб був протест проти цього»
Марта Фаріон
Без підтримки української діаспори Могилянка не могла б розвиватися, особливо перші 10 років. Це розуміли українські академіки і меценати в Канаді та Америці, які перші підтримали ідею відродження університету в 1991-му році. Згодом, у 2002-му році у США було офіційно зареєстровано Києво-Могилянську фундацію Америки, до дирекції якої входять, зокрема, колишній посол США в Україні Вільям Міллер та екс-міністр закордонних справ України, а тепер член опозиції Борис Тарасюк.

«Не випадково, що Києво-Могилянська академія завжди була носієм патріотизму і високої громадянської позиції. Це не подобається нинішньому керівництву Міністерства освіти України на чолі з паном Табачником», – зазначає Борис Тарасюк.

Національний статус університету передбачає фінансування з державного бюджету. Часто така державна підтримка може використовуватися в цілях політичного тиску.

Марта Фаріон, президент Києво-Могилянської фундації Америки зазначає:

«Коли є тиск уряду на централзацію над всім населенням і над всіма установами, і над університетами – потрібно, щоб світ про це знав, і щоб був протест проти цього».

Тому в Києво-Могилянськоій фундації Америки сподіваються, що справа Могилянки буде і надалі щедро підтримуватись меценатами не тільки з України, а й з діаспори.

«Ви підтримуєте наступне покоління, ви підтримуєте лідерів дуже важливої нації. Києво-Могилянська акадамія є емблемою, символом всього кращого в демократичному і інтелектуальному житті країни», – вважає член дирекції Києво-Могилянської фундації Америки Вільям Міллер.

Серед 10 тисяч випускників університету є значна кількість успішних і впливових, які повертаються до альмаматер, щоб допомогти. Бо Англія має Оксфорд, Америка – Гарвард, Франція – Сорбону, а Україні потрібна Могилянка.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG