Спеціальні потреби

У Могилянці кажуть, що скорочення державного замовлення обмежує доступ до якісної освіти


Сергій Квіт
Сергій Квіт

Президент Національного університету Києво-Могилянська академія, Сергій Квіт заявив в інтерв’ю українській службі Голосу Америки, що скорочення державного замовлення для НаУКМА є неприйнятним із соціальної точки зору.

«Проблема в тому, що в таких умовах ми зможемо взяти набагато менше тих здібних і хороших абітурієнтів, які обов’язково мали би у нас навчатися, але не зможуть заплатити за навчання», – заявив Сергій Квіт.

За словами президента Києво-Могилянської академії, він немає логічних та професійних пояснень рішення Міністерства освіти.

«Дві магістерські програми, які було позбавлено державного замовлення, Школа соціальної роботи та Школа журналістики є унікальними. Спеціальність соціальна робота взагалі з’явилась в Україні саме в Києво-Могилянській академії. Школа журналістики також є унікальною і працює за хорошими західними стандартами», – сказав Сергій Квіт.

За його словами, університет вже подав офіційні листи щодо незгоди із скороченням державного замовлення для Києво-Могилянської академії.

Сергій Квіт також заявив, що йому поки що не вдалося зустрітись із міністром освіти Дмитром Табачником, або його заступником Євгеном Сулімою, який займається питанням розподілу державного замовлення.

«Я вважаю, що розподіл державного замовлення з боку органів влади має бути зрозумілим і прозорим. Ми будемо з’ясовувати, яким є стан державного замовлення в інших університетах країни. Якщо це буде виглядати не прозоро, то ми цього так не залишимо», – заявив Квіт.

Сергій Квіт також сказав, що університет вже зайнятий залученням коштів, які дозволять забезпечити стипендії для найкращих студентів, які прагнуть навчатись на магістерських програмах НаУКМА, втім не зможуть дозволити собі контрактну форму освіти.

Минулого тижня Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України повідомило про зміни державного замовлення для Національного університету Києво-Могилянська академія.

На бакалаврських програмах з права і філософії відбулися зменшення на 50%, економічна теорія зменшена на 43%, фінанси і кредит – на 40%, програмна інженерія – на 20%. Не одержали державного замовлення програми підготовки магістрів з журналістики і соціальної роботи.

У НаУКМА вважають такі зміни незбалансованими.

XS
SM
MD
LG