Спеціальні потреби

"Куняв на конференції", - на Заході прокоментували "незрозумілий" візит Ердогана до України


Під час візиту до України в понеділок, президент Туреччини Таїп Ердоган засвідчив підтримку територіальної цілісності та суверенітету України і запевнив, що Туреччина не визнає анексію Криму Росією.

"Україна - це ключ до миру та стабільності в нашому регіоні", - цитує заяву Ердогана, проголошену на спільній прес-конференції двох президентів, офіційна Twitter-сторінка президента Туреччини.

Однак, найбільшу увагу спостерігачів привернуло те, що під час спільної прес-конференції Ердоган виглядав дуже стомленим і ледь не заснув.

На відео прес-конференції "видно, що він (Ердоган) неодноразово здрімував під час звернення Порошенка до репортерів в Києві, - повідомляє британська Daily Mail, - одного разу український президент навіть постукав по столу зліва від Ердогана, коли голова очільника Туреччини схилилась".

"Ердогана продовжувало хилити до сну, в той час як президент Порошенко мав все більш сердитий вигляд", - пише у Twitter турецький журналіст та голова Стокгольмського центру свободи Абдулла Бозкурт.

Візит Ердогана до України відбувається на фоні потепління відносин Туреччини з Росією і дипломатичної кризи в двосторонніх відносинах між Туреччиною та США.

"Не розумію, чому Ердоган їде до України. Він не багато зробив для кримських татар, і купує S400 та ядерні станції у Путіна", - заявив німецький економіст Тімоті Еш.

Після арешту Туреччиною місцевого співробітника консульства США в Туреччині, США відмінили видачу гостьових віз в країні.

Читайте докладніше: США і Туреччина взаємно заморозили видачу віз

У відповідь на відповідну заяву посольства США в Туреччині, прем’єр-міністр Біналі Їлдірім заявив, що його країна не потребує дозволу Вашингтона для переслідування своїх громадян. Їлдірім також засудив Вашингтон за арешт турецького банкіра за звинуваченнями в сприянні в ухиленні від санкцій США проти Ірану, а також за відмову видачі Фетулли Ґюлена, який, на думку офіційної Туреччини, стоїть за минулорічною спробою путчу.

Дивіться також: Конгрес дискутує як зупинити продаж пристроїв, які дозволяють переводити напівавтоматичні рушниці у режим автоматичних

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG