Спеціальні потреби

Кучма назвав позицію «ЛНР» і «ДНР» на переговорах у Мінську конструктивною


Екс-президент України Леонід Кучма та представник ОБСЄ Хайді Тальявіні. Мінськ, 6 травня 2015 року
Екс-президент України Леонід Кучма та представник ОБСЄ Хайді Тальявіні. Мінськ, 6 травня 2015 року

Оголошено про запуск чотирьох робочих підгруп у рамках Тристоронньої контактної групи

Мінськ – Учасники переговорів із врегулювання ситуації на Донбасі оголосили про запуск чотирьох робочих підгруп у рамках Тристоронньої контактної групи. Про це повідомила журналістам після закінчення консультацій представник ОБСЄ Хайді Тальявіні.

Перемовини 6 травня тривали у Мінську понад 4 години. Як зазначила представник ОБСЄ Хайді Тальявіні, створення 4 робочих підгруп передбачено мінськими угодами від 12 лютого 2015 року.

«Ми зібралися в Мінську для запуску робочих підгруп із: безпеки, політичних питань, питань біженців та гуманітарної допомоги, та з економічних питань. Сьогодні підгрупи перший раз зустрілися, обговорювався порядок денний наступних зустрічей. Робота пройшла в конструктивному ключі. Заклали основи для можливості врегулювання всіх питань за столом переговорів», – заявила Тальявіні.

Наступні зустрічі підгруп заплановані на 14-е, 19-е та 22 травня.

Представник України у Тристоронній контактній групі Леонід Кучма повідомив, що зустрічі пройшли «у теплій, дружній обстановці».

Сьогодні їхня позиція, я можу це однозначно сказати, була абсолютно конструктивною
Леонід Кучма

«У кожній робочій підгрупі рішення були ухвалені консенсусом, домовилися, що протистояння ні до чого не призводить, треба шукати компроміс», – сказав Кучма.

Позицію представників угруповань «ДНР» і «ЛНР» у 4 підгрупах він назвав конструктивною.

«У робочих групах брали участь представники так званих «ЛНР» і «ДНР», і сьогодні їхня позиція, я можу це однозначно сказати, була абсолютно конструктивною… Якщо в плані роботи робочих підгруп питання не зрушиться, єдиний вихід із ситуації – вводити миротворчий контингент», – заявив Леонід Кучма.

«Це сталося на основі прямого діалогу з представниками Донбасу» – представник Росії

За словами Кучми, сторони обговорювали «припинення вогню, відведення важких озброєнь та верифікацію з боку ОБСЄ». Також далі розглядається питання відведення зброї, калібром меншої за 100 міліметрів, танків і мінометів 85 міліметрів.

Не менш складною назвав Кучма гуманітарну обстановку. «1460 безвісти зниклих на тлі тисяч людей, які вже загинули. 399 осіб знаходяться в полоні, незаконно утримуються», – зазначив він.

Представник Росії Азамат Кульмухаметов сказав, що зроблений «серйозний крок» із політичного врегулювання кризи.

Будуть розглядатися питання, пов’язані з проведенням місцевих виборів на Донбасі. Виплати пенсій та встановлення роботи банківської системи
Азамат Кульмухаметов

«Головне, що це сталося на основі прямого діалогу з представниками Донбасу. Це дає серйозні підстави для врегулювання ситуації», – зауважив він.

«У робочій групі з політичних питань будуть розглядатися питання, пов’язані з модальністю і проведенням місцевих виборів на Донбасі. Економічна робоча група розглядатиме питання виплати пенсій та встановлення роботи банківської системи», – заявив Кульмухаметов.

У зустрічі брали участь представники угруповань «ДНР» і «ЛНР» Денис Пушилін і Владислав Дейнего.

(Зліва направо) Екс-президент України Леонід Кучма, представник ОБСЄ Хайді Тальявіні та представник Росії Азамат Кульмухаметов. Мінськ, 6 травня 2015 року

Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG