Спеціальні потреби

США вимагають від російської окупаційної влади скасувати вирок українському журналісту в Криму


Микола Семена
Микола Семена

США закликають російську окупаційну владу в Криму скасувати судовий вирок українському журналісту Миколі Семені і припинити утиски інакодумства на нелегально анексованому півострові.

Це судове звинувачення базується на факті, що Семена критикував у своїх репортажах російську окупацію та спробу анексії Криму

Заява Державного департаменту США з’явилася разом з оприлюдненням звіту ООН, в якому Росію звинувачено у тяжких порушеннях прав людини в регіоні.

Управління верховного комісара ООН з прав людини заявило про свавільні арешти, тортури і принаймні одну позасудову страту у період після захоплення Криму російськими військами 2014 року і проголошення території частиною Росії.

У заяві речниці Державного департаменту Гедер Науерт сказано, що Сполучені Штати “глибоко стурбовані” рішенням суду в окупованому Росією Криму, який звинуватив Миколу Семену у сепаратизмі і покарав його двома з половиною роками ув’язнення з умовним виконанням вироку.

Крім цього, Микола Семена, кореспондент Радіо Свобода, а також низки українських часописів, фактично втратив право працювати журналістом.

“Це судове звинувачення базується на факті, що Семена критикував у своїх репортажах російську окупацію та спробу анексії Криму”, - написано у заяві.

Вона закінчується словами: “Крим залишається невід’ємною частиною України, і Сполучені Штати залишаються незмінними у підтримці територіальної цілісності та суверенітету України”.

Миколу Семену російська влада звинуватила у закликах до порушення територіальної цілісності Росії і серед доказів наводилися його статті.

Рішення суду у Сімферополі було оголошене 22 вересня.

Згідно з повідомленням Радіо Свобода і Крим.Реалії, журналіст сказав, що з одного боку відчуває полегшення через те, що вирок про ув’язнення умовний, але розчарований російською судовою системою, яка відкинула усі аргументи адвокатів.

Микола Семена сказав, що судова заборона його “публічної діяльності” є потрійною забороною: “це, з одного боку, заборона на свободу слова, з іншого - заборона на свободу інформації, і, з третього боку, це заборона на професію. Така дикість, навряд чи ще десь таке є у вільному світі”, - сказав журналіст.

XS
SM
MD
LG