Спеціальні потреби

Після переговорів з Керрі та Нуланд Кремль готує нову атаку на Україну - посол Литви у США


Війна в Україні протриває мінімум 3 і максимум 6 років - екс-посол США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

Війна в Україні протриває мінімум 3 і максимум 6 років - екс-посол США. Відео

Нещодавні візити Джона Керрі та Вікторії Нуланд до Росії отримали чимало критики у Конгресі США у дипломатичних колах. Законодавці та дипломати у Вашингтоні називають ініціативу Державного департаменту США до переговорів з Путіним виявом слабкої політики. Про це вони розповіли «Голосу Америки» у кулуарах святкування 75-річчя Українського конгресового комітету Америки.

Тема нещодавніх візитів високопосадовців Держдепартаменту США до Росії стала ложкою дьогтю під час святкування у Конгресі США 75-річчя УККА - Українського конгресового комітету Америки.

«Ми дуже стурбовані цим, на цю тему ми вже проводили зустрічі із конгресменами. – Розповідає Тамара Ґалло-Олексій, президент УККА. - Слава Богу, ми маємо надзвичайну підтримку і республіканців, і демократів. Вони нас дуже підтримують, але проблеми, очевидно, є з нашою адміністрацією».

Усі громади іммігрантів, усі громадські організації повинні об’єднатись і лобіювати з усіх сил

Щоб переконати адміністрацію президента Барака Обами змінити ліберальну політику стосовно Росії, посол Литви у США закликає об’єднатися усі європейські громади США.

«Усі громади іммігрантів, усі громадські організації повинні об’єднатись і лобіювати з усіх сил. Ми маємо вийти на вулиці і показати нашу силу, ми маємо мільйони людей-вихідців з посттоталітарних країн. Всі вони повинні вимагати від Сполучених Штатів захистити ці цінності, на яких була заснована ця країні понад 200 років тому», - зазначив Жиґімантас Павіліоніс, надзвичайний та повноважний посол Литви у США.

Після останніх американсько-російських переговорів, на думку литовського посла, від Росії варто чекати нової агресії.

«Переговори з владою у Москві ведуть до поразки. Коли росіяни, чи то пак КГБісти, бачать, що ми йдемо на переговори, вони атакують. Слабкість провокує Росію. І я боюся, що після цих переговорів, будуть нові атаки», - застерігає дипломат.

Ми не думаємо, що переговори – це демонстрація слабкост

"Небезпечні тенденції в цьому бачить і конгресмен-демократ від Пенсильванії Брендан Бойл: «Я не думаю, що візит до Росії може бути продуктивним, якщо слова не підтверджуються діями", - каже законодавець .

"Багато з нас у Конгресі публічно підтримують Україну і наполягаємо, що підтримка США має бути доповнена економічною допомогою, військовою, це може бути більш результативним, ніж той самотній візит. Якщо ми зараз не допоможемо Україні себе захистити, нас чекає небезпечний шлях у взаєминах з Володимиром Путіним".

Водночас, представник Державного департаменту США наполягає, що останні візити Джона Керрі та Вікторії Нуланд до Росії були спробою домогтись імплементації Мінських угод.

Якщо Захід прокинеться і наступний американський президент зрозуміє цю кризу, перемога прийде через 3-5 років

«Ми не думаємо, що переговори – це демонстрація слабкості. Ми вважаємо переговори способом розвязати конфлікт. Прагнення до діалогу не означає наявність слабкості», - розповів в інтерв’ю «Голосу Америки» Ерік Рубен, заступник помічника держсекретаря США.

Колишній посол в Україні Джон Гербст натомість вважає, що чим швидше Захід стане активним у розв’язанні конфлікту, тим швидше закінчиться війна.

«Україна виграє цю битву. Якщо Захід прокинеться і наступний американський президент зрозуміє цю кризу, перемога прийде через 3-5 років. Якщо ж не прокинеться, війна триватиме 5-6 років», - каже посол Гербст.

Наприкінці святкування річниці УККА посол підсумував, що Україна таки подолає усі труднощі , із допомогою Заходу це може статись набагато швидше.

Дивіться також: Білоруси навчились робити бізнес на патріотичній ковбасі для українців

"Патріотичну ковбасу" вигадав і продає у Львові білоруський кухар. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG