Спеціальні потреби

Росія Україну добровільно не відпустить - Леонід Кравчук


Леонід Кравчук

Україна зобов'язана діяти «рішуче і активно» та протистояти російській агресії - Леонід Кравчук.

Територіям в Донецькій і Луганській областях, які контролюються українською владою, необхідно надати широкі «конституційні повноваження». Про це 1 грудня в Києві на прес-конференції заявив перший всенароднообраний український президент Леонід Кравчук.

«Тепер Схід України потрібно ділити на дві частини - та, яка під контролем української влади, і та, яка під контролем бойовиків. Для частини територій під українським контролем, необхідно надати більші конституційні повноваження для вирішення питань: економічних, соціальних, культурних, кадрових. Крім деяких - територіальних і питань безпеки. Ці питання в компетенції національної, а не регіональної влади», - сказав колишній президент України Леонід Кравчук.

Як повідомляє кореспондент Російської служби «Голосу Америки» з місця події, перший президент України повідомив про те, що на територіях, так званих «ДНР» і «ЛНР» зараз воює «більше російських найманців і російських військових, ніж місцевих».

«Люди страждають, мучаться, гинуть, а пан Путін заявляє, що він проводить політику «русского мира», базовою умовою якої є захист російських і російськомовних. Цікавий «захист» - вбивати росіян на території України», - сказав Леонід Кравчук.

Втім, Леонід Кравчук зазначив, що «найважливішими питаннями для України» сьогодні є питання територіальної цілісності та безпеки.

«Найважливішим питанням сьогодні є - як зберегти державу Україна? Для нас найважливіше - безпека України. Ми можемо провести реформи, але збережемо ми Україну? Я хочу відповідально заявити, Росія Україну добровільно не відпустить. І це треба знати. Протистояння між Україною і Росією завжди буде, і коли буде розв'язка, я не знаю», - сказав Леонід Кравчук.

Він зазначив, що другим важливим завданням для України є процес проведення реформ і розвиток проєвропейського курсу для того, щоб мати можливість приєднання до Європейського Союзу.

«Нам потрібно паралельно працювати: проводити реформи і думати про безпеку, сконцентрувавшись на чомусь одному, ми можемо втратити Україну в цих кордонах. Якщо Захід думає, що ми тільки реформами збережемо Україну, то він помиляється», - сказав Леонід Кравчук.

Кравчук провів паралелі між нинішніми подіями на Сході і тим, що було в колишньому Радянському Союзі після Всеукраїнського референдуму, на якому 1 грудня було проголошено Акт незалежності України.

«Ми сиділи після (1 грудня 1991 - ред.) з Борисом Миколайовичем Єльциним. Я кажу, Борис Миколайович, ми підписали Біловезьку угоду, де сказано, що кожен народ сам вибирає свій шлях. Він відповідає: Леоніде Макаровичу, ми триста тридцять років жили разом, і ніколи Росія добровільно не погодиться з політикою європейського вибору України», - згадує Леонід Кравчук.

Тим часом, відповідаючи на запитання кореспондента Російської служби «Голосу Америки», Леонід Кравчук зазначив, що «на даному етапі в Росії немає внутрішніх сил, які здатні зупинити агресію» на сході України.

«Але, в принципі, вони з'являються: опозиція виходить на вулиці, солдатські матері протестують ... Але це може бути тривалий процес. Ми сьогодні повинні готуватися незалежно від ситуації в Росії: зміниться Росія, не зміниться - це питання, перш за все, не українське. Подіють санкції чи ні - Україні не слід чекати», - підкреслив Леонід Кравчук.

Він сказав, що Україна зобов'язана діяти «рішуче і активно» і протистояти російській агресії.

XS
SM
MD
LG