Спеціальні потреби

Леонід Кожара у Вашингтоні: найбільші енергетичні компанії прийдуть в Україну і залишаться надовго


У рамках візиту до США, у середу міністр закордонних справ України Леонід Кожара перебував у Вашингтоні. До цього він відвідав Нью-Йорк, де мав зустріч у штаб-квартирі ООН із генеральним секретарем цієї організації Пан Ґі Муном. У Нью-Йорку міністр зустрівся також із представниками української громади, представниками ділових кіл.

Перший день перебування у Вашингтоні виявився досить напруженим і головною його подією став виступ в американському Конгресі, організований Гельсінською комісією США. Відкриваючи засідання, співголова Гельсінської комісії сенатор Бен Кардин згадав свої відвідини України після Помаранчевої революції як період особливих надій - трошки із гіркотою, жалем. А щодо сьогоднішньої політичної ситуації в Україні Бен Кардин привітав звільнення ув’язнених колишніх урядовців, назвавши це першим важливим кроком українського уряду. Бен Кардин також висловив надію, що рішення Європейського суду з прав людини щодо Юлії Тимошенко приведе до звільнення лідера опозиції. Американські законодавці також згадали незавершені розслідування нападів і вбивств українських журналістів та політиків за часів президентства Леоніда Кучми. І вони закликали притягнути до відповідальності всіх причетних до злочинів, незважаючи на посади.

Після цього був виступ Леоніда Кожари, в якому він окреслив пріоритети України при головуванні в Організації з безпеки та співробітництва в Європі. Також у Леоніда Кожари ввечері відбулася зустріч із бізнес-громадою. Американсько-українська ділова рада організувала вечерю на честь приїзду міністра закордонних справ України. Леонід Кожара заявив, що Україна шукає шляхи диверсифікації енергетичних ресурсів, висловив сподівання, що найбільші енергетичні компанії (такі, як ExxonMobil, Chevron Corporation) прийдуть в Україну і залишаться надовго.

Також на зустрічі був присутній народний депутат України Сергій Клюєв, якого (як він розповів) нещодавно обрали головою групи підтримки Сполучених Штатів у Верховній раді. І він, зокрема, повідомив, що рішення стосовно угоди з енергетичними компаніями, зокрема, з ExxonMobil, мають бути підписані наступного місяця.

У ході візиту, міністр має виступити під час круглого столу в Національному демократичному інституті, зустрітися з колишнім державним секретарем США Мадлен Олбрайт. Варто зазначити, що візит міністра закордонних справ України значно продовжили у часі. Причиною продовження термінів візиту став державний секретар США Джон Керрі, який в останній момент виїхав до Москви і Рима на переговори щодо Сирії. Міністру закордонних справ України довелося чекати до п’ятниці, щоб із ним зустрітися. Тобто, ця зустріч запланована на 10 травня, на другу годину дня за місцевим часом.
 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG