Спеціальні потреби

Як протести у США впливають на поширення коронавірусу? - головний інфекціоніст США відповів на питання


Я можу сказати вам, що відомо, що натовпи, особливо коли люди не носять масок, збільшують отримання та поширення, незалежно від того, яким є натовп
Голова Національного інституту алергій та інфекційних хвороб США д-р Ентоні Фаучі

Голова Національного інституту алергій та інфекційних хвороб США д-р Ентоні Фаучі під час слухань в американському Конгресі в п‘ятницю заявив, що перебування у натовпі збільшує передачу захворювань, незалежно, якою є причина, через яку зібрались люди. Так чиновник відповів на запитання конгресмена-республіканця Джима Джордана про те, як протести у США впливають на ситуацію із поширенням коронавірусу.

Консерватори у США тривалий час заявляли про буцімто подвійні стандарти з боку деяких медичних експертів, які, наприклад, підтримали велелюдні мітинги під гаслами "життя чорношкірих важливі", виступаючи при цьому за обмеження зібрань у церквах, протестів проти карантинних заходів та ін.

"До церкви не можна. На роботу не можна. До школи не можна. Навіть доктор Фаучі каже, що протести небезпечні. Але демократи заохочують людей до заворушень та протестів на вулицях", - твітує Джордан.

Під час слухань у Конгресі Джордан наполягав на прямій відповіді з боку Фаучі.

До церкви не можна. На роботу не можна. До школи не можна. Навіть доктор Фаучі каже, що протести небезпечні. Але демократи заохочують людей до заворушень та протестів на вулицях
Конгресмен-республіканець Джим Джордан

"Я хочу почути просто відповідь на питання, чи протести посилюють поширення вірусу?,- сказав Джордан.

"Я можу сказати вам, що відомо, що натовпи, особливо коли люди не носять масок, збільшують отримання та поширення, незалежно від того, яким є натовп", - заявив Фаучі.

Конгресмен-республіканець вступив у полеміку із Фаучі, вказуючи на те, що у певних випадках влада на місцевому рівні обмежила відвідування церков, громадських заходів тощо, але не озвучувала застережень щодо акцій протесту, які супроводжувались насисльством щодо правоохоронців.

У відповідь на питання, чи варто уряду США обмежувати протести, Фаучі заявив, що він може лише вказати на загрозу, а не ділитися думкою, щодо заходів, які передбачають застосування сили.

"Я не стану висловлювати думку щодо обмежування будь-чого. Я просто кажу, у чому полягає безпека. Ви можете робили власні висновки щодо цього. Вам варто триматись подалі від натовпів, незалежно від того, де ці натовпи", - заявив Фаучі.

За даними Університету Джонса Хопкінса, станом на 31 липня у США зареєстровано понад 4 з половиною мільйони випадків коронавірусу. Померли майже 153 000 хворих на коронавірус.

Дивіться також: Як стічні води стають джерелом прогнозування спалаху епідемії коронавірусу

XS
SM
MD
LG