Спеціальні потреби

Клінтон: плановане спалювання Корану - «акт неповаги»


Державний секретар США назвала плани невеликої протестантської парафії у Флориді спалювати примірники Корану 11 вересня «нешанобливим і ганебним актом».

Гілларі Клінтон зробила таку заяву у вівторок під час проведеного у приміщенні Державного департаменту Іфтару - вечірньої трапези-розговіння тих, хто постить у священний для мусульман місяць Рамадан.

Головнокомандувач військових сил США в Афганістані генерал Дейвид Петреус і генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен попереджають, що плановане спалювання Корану може створити небезпеку для західних військовослужбовців.

Пастор флоридської церкви Тері Джоунс каже, що він серйозно ставиться до попереджень про можливе насильство проти американців за кордоном. Проте Джоунс заявив, що він і його парафіяни вже вирішили виконати свої плани, які збігаються із 9-ою річницею терористичних атак на США.

Втім плановане спалювання викликало протести й в Кабулі, де у понеділок учасники мітингу, влаштованого біля місцевої мечеті, скандували «смерть Америці». Іран остеріг, що акції у Флориді можуть призвести до невгамовних пристрастей у мусульманських країнах.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG