Спеціальні потреби

Бойовий корабель ВМС США бере участь в навчаннях у Балтійському морі


Фото: військовий ВМС США поблизу гелікоптера Osprey на борту бойового корабля USS Kearsarge, Клайпеда, Литва, 22 серпня 2022 року. REUTERS/Ints Kalnins
Фото: військовий ВМС США поблизу гелікоптера Osprey на борту бойового корабля USS Kearsarge, Клайпеда, Литва, 22 серпня 2022 року. REUTERS/Ints Kalnins

НА БОРТУ USS KEARSARGE (AP) — Десантний корабель ВМС США USS Kearsarge бере участь у міжнародних навчаннях у Балтійському морі, на тлі війни Росії в Україні та напруженості в регіоні.

Kearsarge — перше судно класу Wasp, яке бере участь у міжнародних тренуваннях на Балтиці щонайменше за два десятиліття. Журналісти Associated Press відвідали корабель минулого тижня.

«Це перший раз для нас за певний час, і це дуже цікаво», — сказав капітан Том Фостер, командир Kearsarge.

Разом з деякими іншими кораблями ВМС США, Kearsarge протягом кількох місяців тренувався з військовими Швеції та Фінляндії. Ці країни офіційно подали заявку на вступ до НАТО після того, як Росія вторглася в Україну 24 лютого.

Місія навчання полягає в сприянні безпеці в регіоні.

"Останні кілька місяців ми діяли в Балтії та у Середземному морі", - сказав капітан Аарон Келлі, командир амфібійної групи Kearsarge.

«Ми продовжуватимемо працювати в цих регіонах. Наша мета — сприяти безпеці в регіонах і в міжнародних водах», — сказав Келлі.

USS Kearsarge дозволяє проводити навчання на таких літаках, як AV-8B Harriers, UH-1 Y Venom і AH-1Z Viper, а також на літаках MV-22 Osprey.

Країни Балтійського моря: Швеція, Фінляндія, Росія, Естонія, Латвія, Литва, Польща, Німеччина та Данія.

XS
SM
MD
LG