Спеціальні потреби

Кірбі: створення координаційного центру для експорту зерна з України – «обнадійлива новина»


Як сказав Кірбі, «попереду дуже багато роботи», потрібно вивезти з українських портів «приблизно 20 мільйонів тонн зерна». REUTERS/Igor Tkachenko
Як сказав Кірбі, «попереду дуже багато роботи», потрібно вивезти з українських портів «приблизно 20 мільйонів тонн зерна». REUTERS/Igor Tkachenko

Адміністрація президента Джозефа Байдена вітає повідомлення про створення у Стамбулі Спільного координаційного центру (JCC), який має уможливити експорт зерна з України.

Про це на брифінгу в Білому домі заявив у вівторок, 26 липня, координатор стратегічних комунікацій Ради національної безпеки адміністрації Байдена Джон Кірбі.

«Ми бачили повідомлення про те, що Спільний координаційний центр було створено. Ми вітаємо ці повідомлення, ми вітаємо ці новини», – сказав Кірбі під час телеконференції. – Але це – лише початок. Отже, ми побачимо, наскільки добре це працює».

Те, що за словами Кірбі, в центрі працюватимуть представники не тільки ООН, а й України, Росії та Туреччини, є «обнадійливим».

Але, як сказав Кірбі, «попереду дуже багато роботи», потрібно вивезти з українських портів «приблизно 20 мільйонів тонн зерна».

«Це надзвичайно багато зерна, якого потребує світ. І тому ми з нетерпінням чекаємо, коли JCC візьметься за справу, щоб зерно було перевезено морем, і ми, безсумнівно, сподіваємося, що всі сторони виконають свої зобов’язання», – сказав речник Ради національної безпеки США.

Кірбі наголосив, що занепокоєння з приводу російських обіцянок розблокувати експорт зерна з України залишаються.

«Дуже бентежить те, що росіяни обстрілювали Одеський порт ракетами лише через добу після підписання угоди», – сказав Кірбі і додав, що США закликають Росію виконати свої зобов’язання щодо надання можливості Україні вивезти своє зерно на світові ринки.

Міністр оборони Туреччини Хулусі Акар у вівторок заявив, що спільний координаційний центр, який відповідатиме за експорт продовольства з України, почне працювати у Стамбулі в середу, 27 липня.

Зазначається, що центр буде стежити за всіма переміщеннями суден, які виходять із трьох портів України – Одеси, Чорноморська та Южного. Кораблі, які ходитимуть створеним у Чорному морі коридором, у разі потреби перевірятимуть перед проходом через протоки, які контролює Туреччина.

Минулої п'ятниці в Стамбулі за посередництва ООН відбулося підписання багатосторонніх угод про зняття обмежень на експорт українського зерна, добрив та продуктів харчування.

XS
SM
MD
LG