Спеціальні потреби

Конгрес США хоче законодавчо закріпити відповідальність Росії за порушення прав людей в Криму та ОРДЛО


Конгрес США: Ми продовжимо бути поруч з хоробрим народом України, та усіма людьми, які люблять свободу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Конгрес США: Ми продовжимо бути поруч з хоробрим народом України, та усіма людьми, які люблять свободу. Відео

Комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США підтримав законопроект «Про підтримку релігійної свободи в Україні». Документ має на меті протистояти порушенням Росією релігійних свобод на окупованих територіях України на Донбасі та в Криму.

«Росія здійснила найгрубіші порушення релігійних свобод на тих територіях. Зокрема це ув’язнення, тортури, примусова госпіталізація у заклади для душевнохворих, і більше. І це в час, коли 13 тисяч громадян загинули під час конфлікту у регіоні Донбасу. За законами щодо військових конфліктів, включно з Женевською конвенцією, Російська Федерація відповідальна за порушення релігійних свобод на території, яку вона окупувала чи контролює», - заявив під час слухань на комітеті конгресмен-республіканець Джо Вілсон.

У разі схвалення, закон вимагатиме від Президента США враховувати особливо значні порушення релігійних свобод на цих територіях при ухваленні рішень щодо визначення Росії країною, яка викликає особливе занепокоєння.

«Коли американський уряд ухвалюватиме рішення, чи визначити Росію як країну, яка викликає особливу стурбованість через порушення релігійних свобод, американські посадовці повинні також будуть брати до уваги переслідування росіянами релігійних груп, що перебувають на українських територіях, що окуповані чи контрольовані Росією», - розповів конгресмен Майкл Маккол.

За цим законопроектом, американський уряд повинен здійснити певні кроки відносно країни, що порушує релігійні свободи. Як то публічне засудження, скасування культурних та наукових обмінів, державних та інших візитів, скасування чи призупинення допомоги з боку американського уряду, приватних та міжнародних інституцій, запровадження санкцій.

Законопроект також чітко зазначає, що Росія несе відповідальність за порушення релігійних свобод на територіях, які вона контролює, а не лише в рамках її кордонів.

«Цей законопроект дозволить президенту США брати до уваги порушення Росією релігійних свобод не лише на російській території, але й на території України, яку Росія окупувала чи контролює через озброєні формування, якими вона керує. Цей законопроект є сильним і чітким сигналом Москві: США вимагатимуть від вас відповідальності за порушення вами прав людини та релігійних свобод в Україні. Ми продовжимо бути поруч з хоробрим народом України, та усіма людьми, які люблять свободу», - сказав конгресмен-республіканець Джо Вілсон.

Законодавці запевняють, що цей документ дозволить американському уряду вжити конкретних кроків, аби захистити релігійні свободи в Україні.

«Ми ударимо у відповідь проти тиранічного російського режиму, який постійно порушує права людини, релігійних інституцій на території України, яку росіяни окупували. На території, яку вони вкрали в України після вторгнення в Крим у 2014 році», - пояснив на слуханнях конгресмен Скотт Перрі.

Минулого року, держсекретар США Майк Помпео визначив Росію як країну, яка знаходиться під особливими спостережними через значні порушення.

Дивіться також: Гастролі українського симфонічного оркестру у США

Гастролі українського симфонічного оркестру у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:28 0:00

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG