Спеціальні потреби

Конгресмени вимагають роз'яснень з приводу рішення закупити несправні апарати ШВЛ у Росії


Апарати були зроблені структурою компанії, щодо якої діють американські санкції

Глави декількох комітетів і підкомітетів Конгресу направили лист держсекретареві Майклу Помпео з вимогою надати роз'яснення про рішення президента Дональда Трампа закупити у Росії апарати штучної вентиляції легень, які не лише виявилися небезпечними для використання, але і були зроблені структурою компанії, щодо якої діють американські санкції.

Минулого тижня законодавці направили аналогічний лист президенту Трампу, висловивши серйозну стурбованість з приводу рішення витратити мільйони доларів з бюджету на ці апарати, а потім безкоштовно відправити в Росію повністю справні апарати, незважаючи на гостру потребу у них в США.

Ці помилкові рішення привели до даремної витрати мільйонів доларів з бюджету США

«Ці помилкові рішення привели до даремної витрати мільйонів доларів з бюджету США. Вони підривають наші інтереси у царині зовнішньої політики і національної безпеки і підривають здатність нашої країни боротися з кризою навколо коронавірусу», - зазначили автори листа.

Як повідомляється, апарати ШВЛ тієї ж моделі привели до пожеж у лікарнях Москви і Санкт-Петербурга, в результаті чого загинули шість пацієнтів з коронавірусом. Влада США підтвердила, що завезені з Росії апарати в країні не використовувалися.

За даними ЗМІ, багато хто з цих апаратів були поставлені Уральським приладобудівним заводом, що є частиною Концерну Радіоелектронні технології, щодо якого в липні 2014 року було запроваджено санкції у зв'язку з Україною і Кримом. Автори листа закликають Держдепартамент надати пояснювальні документи до 10 липня 2020 року.

Дивіться також: Як Євросоюз планує відновлювати економіку?

Як Євросоюз планує відновлювати економіку? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

XS
SM
MD
LG