Спеціальні потреби

ІТ-компанії давали повний доступ РФ до програм популярних в уряді США


Впливові високотехнологічні компанії SAP (SAPG.DE), Symantec (SYMC.O) та McAfee надавали дозвіл російській владі тестувати їх системи з метою виявлення вразливостей. Тепер це програмне забезпечення використовується щонайменше десятком установ уряду США, юристами та спеціалістами з безпеки. Про це повідомляє Reuters на основі власного розслідування.

Більше компаній та урядових установ використовує таке програмне забезпечення, ніж вважалось раніше.

Для того, щоб продавати на ринку Росії, технологічні компанії надали російському оборонному відомству доступ до внутрішньої інформації, такої як коди джерел для деяких своїх продуктів. Росіяни твердять, що таке тестування необхідне, щоб виявити недоліки, якими можуть скористатись хакери.

Однак, ці самі програмні продукти використовуються в таких урядових установах США як Пентагон, НАСА, Державний департаменти та ФБР, установах з розвідки. Це програмне забезпечення використовується з метою для захисту від таких супротивників в кіберсфері, як Росія.

Як стало відомо Reuters, програмний продукт компанії Hewlett Packard Enterprise (HPE.N), відомий як ArcSight, який використовувався для безпеки комп’ютерів Пентагону, переглядав російський військовий підрядник зі зв’язками з російськими службами безпеки. Крім Пентагону ArcSight використовують ще щонайменша сім урядових установ.

Агенція Reuters переглянула сотні документів з закупівлі федеральним урядом США, а також російські документи і виявив масштабність потенційних ризиків для уряду США від перегляду росіянами кодів джерел.

В листі до сенатора Джін Шагін, Пентагон зазначав, що перегляд кодів Росією та Китаєм «може допомогти цим країнам виявити вразливі місця цих програмних продуктів».

«Я побоююсь, що доступ до нашої інфраструктури з безпеки супротивників – відкритий чи прихований – міг вже відкрити двері для шкідливого впливу на безпеку», - Шагін заявила Reuters.

В листі від 7 грудня до Шагін, Пентагон заявляв, що вони «розглядають можливість» зобов’язати постачальників відкривати інформацію про те, коли вони надавали коди джерел іноземним урядам.

Дивіться також: Миротворча місія має бути потужною та з широкими повноваженнями - Генерал Бен Годжес. Відео

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG