Спеціальні потреби

Це була засідка – Карпентер про інцидент в Керченській протоці


Колишній високопосадовець Пентагону і керівник Центру дипломатії Байдена Майкл Карпентер мав нагоду поспілкуватись з командувачем ВМС ЗС України адміралом Воронченком про інцидент біля Керченської протоки 25 листопада.

Аналітика вразила підступна поведінка Росії в цій ситуації. "Це була засідка". Такого висновку дійшов аналітик розглянувши деталі інциденту.

"Підступність Росії в Керченській протоці була навіть гірше, ніж я думав", - пише Карпентер у Twitter.

"Щойно зустрівся з командувачем військово-морських сил адміралом Воронеченком, який сказав, що (російська) влада мореплавства в Керчі передала по радіо українцям запит, щоб вони чекали на супровід для проходження протоки", - розповідає аналітик.

Карпентер детально описує, які відбувався напад на українські кораблі.

"Три українських кораблі було спрямовано на анкераж для очікування подальших вказівок. Саме там їм влаштували засідку човни ФСБ, а також було проведено напад гелікоптерами. Тільки буксир було протаранено, тому що невеликі бойові кораблі діяли дуже швидко. Човни ФСБ відкрили вогонь по човнах, які відходили", - написав аналітик у Twitter.

"Українці також перехопили спілкування, коли ФСБ давало інструкції Керченській морській владі не відповідати на запити українців про проходження до того, як човни ФСБ займуть позиції для нападу. Це була запланована наперед засідка – чітко і просто", – переконаний Карпентер.

Дивіться також: Відповідь на агресію Росії в Азові має бути потужною - перший посол США в Україні

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG