Спеціальні потреби

Віталій Кличко: «У нас ще є шанс підписати Угоду з ЄС»


Шанс на Асоціацію ще є - Кличко
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Шанс на Асоціацію ще є - Кличко

Опозиція просить Європу залишити Україні шанс. Сьогодні (у четвер) фракції «Батьківщина», УДАР та «Свобода» звернулися до Ради Міністрів закордонних справ Європейського Союзу із закликом не ухвалювати остаточного рішення щодо Угоди про асоціацію та зачекати до саміту 28 листопада. Опозиціонери скликають також загальнонаціональну акцію на підтримку європейської інтеграції, яка відбудеться 24 листопада у Києві. Поточний політичний момент прокоментував в інтерв’ю Голосу Америки лідер партії УДАР Віталій Кличко.

Голос Америки: Ваша фракція, інші опозиційні фракції звернулися до Євросоюзу з проханням не виносити остаточного рішення по Україні 18 листопада, зачекати до саміту. Ви думаєте, за ці 10 днів щось зміниться, якщо нічого не було зроблено за місяці до того?

Угода з ЄС буде у 2015 з новим президентом - Удар
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00
Віталій Кличко: Мій ключовий принцип – never give up, ніколи не здавайся. У нас ще є шанс, і ми хочемо до останнього моменту битись для того, щоб отримати перемогу. У нас є шанс підписати Угоду, у нас є шанс прийняти ті три ключові закони, які залишились – прокуратура, вибори та лікування ув’язнених за кордоном. І ми цей шанс хочемо використати для того, щоб у наступний вівторок прийняти ці закони і для того, щоб ніяких питань, які стосуються України, не було.

УКРАЇНА ПОВИННА СТАТИ ЧАСТИНОЮ ЄВРОПИ

На жаль, є спротив, але я сподіваюсь – надія, як кажуть, помирає останньою, – що Партія регіонів підтримає законопроекти. Ми звернулися до Партії регіонів – будь ласка, робіть пропозиції, ми зможемо віддати наші голоси за будь-який проект, який подасть Партія регіонів, який влаштує Європейський Союз.

ГА: Якщо порівнювати політику з боксом – чи можливо уявити таку ситуацію, коли результат бою вирішується в останній момент?

Віталій Кличко не хоче, щоб Україна стала як Білорусь
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:24 0:00
Direct link
ВК: Таке буває. До останньої секунди ти повинен боротись. До останньої секунди. Є чітко обмежений час. Можете собі уявити, що дистанція не буде пройдена, коли ти легкоатлет і біжиш, маєш пробігти 10 км, але ти пробіг 9 км і 900 метрів, а перед фінішем зупинився. Ні. Ми ще не дійшли до фінішу. І ми повинні зробити все, і останні кроки перед тим, щоб перемога була за нами. У нас є всі шанси.

ГА: І навіть в останню мить, на саміті це може вирішитись?

ВК: Це залежить від нас. Від нашої позиції, від нашого бажання. І я сподіваюсь, що на саміті лідери європейських країн зможуть дати позитивний висновок щодо підписання Угоди про асоціацію.

ГА: Якщо все-таки Угода не буде підписана, – на кому лежатиме відповідальність?

Людина Кличка побувала на з'їзді демократів
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:41 0:00
Direct link
ВК: Я впевнений, що людина, яка на сьогоднішній день має всю повноту влади, має всі повноваження, в силах вирішити питання щодо звільнення Тимошенко, щодо лікування Тимошенко. Дати завдання Партії регіонів, яка умисно блокує і не дає голоси, для того щоб європейські закони були прийняті. Ми пропонуємо: ми готові голосувати за будь-який закон. Якщо вас не влаштовує – пропонуйте, ми готові голосувати за закони, які пропонує Партія регіонів, але за однією умовою: якщо ці закони будуть акцептовані Європейським Союзом щодо підписання Угоди.

ГА: Тобто відповідальність на Януковичі?

ВК: Якщо буде зрив підписання Угоди, повноту відповідальності несе персонально перед Україною Віктор Янукович
.
ГА: Ви на цьому позачерговому засіданні Ради сказали, що якщо Угода буде зірвана, то її підпише наступний президент. Раніше ви заявляли, що ви балотуєтесь в президенти. Чи ви можете сказати, що підписання Асоціації – якщо ви станете президентом – буде вашим головним пріоритетом?

Філарет у США шукає підтримку Асоціації з ЄС
please wait

No media source currently available

0:00 0:17:19 0:00
ВК: Головним пріоритетом в Україні є вирватись з того болота, в якому ми знаходимось уже багато років. Інші країни за час після того, як розвалився Радянський Союз, стали частиною Європи. Вони змогли побудувати, перебудувати економіку. Вони змогли знищити корупцію. Вони змогли зробити соціальні стандарти для жителів цих країн.

Це Польща, це Угорщина, це Словаччина, це Чехія, інші країни. І я впевнений в тому, що – якщо ми можемо порівнювати, і багато експертів кажуть, що 20 років незалежності, які пройшли, це час втрачених можливостей – ми не хочемо втрачати наші можливості, ми знаємо, що ми можемо також втілювати європейські стандарти. Ми маємо великий потенціал. І один із напрямків, де ми можемо використовувати цей потенціал, це розвиток по напрямку сучасних країн Європи. І нам, українцям, не потрібно доводити, що ми європейці. Географічно, історично, ментально ми європейці. Нам потрібно змінити правила гри і стандарти життя.

ПРОБЛЕМИ ПОДАТКІВ НЕМАЄ

ГА: Якщо ви будете президентом, це буде ваш пріоритет?

ВК: Це мій пріоритет. Україна повинна стати частиною Європи. За правилами гри. За доходами на душу населення. За соціальними стандартами. Це ключове завдання.

Зрив Асоціації зашкодить іміджу Януковича - Тарасюк
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00


ГА: Янукович підписав цю так звану «поправку Кличка» до Податкового кодексу. Чому ви не вимагали вета на цей закон?

ВК: Ці поправки приймали з порушенням регламенту. Таємно, тихенько. І було зроблено все для того, щоб ніхто не помітив цього і щоб в 2014 році Кличко прийшов, і Центральна виборча комісія не прийняла документи. Я ще раз хочу підкреслити: на сьогоднішній день немає жодної юридичної підстави зняти Кличка з виборів. Жодної. І на сьогоднішній день завдання влади поширювати чутки, що Кличко не має можливості балотуватись, що він буде знятий з виборів. Це бажання Януковича. У нього є бажання, щоб конкурентів у нього не було. Одного посадити в тюрму, іншого конкурента зняти з виборів, залишитись тільки одному. Тому що він боїться, дійсно боїться втратити владу. Для нього це питання життя чи смерті.

ГА: Але чому ви не протестували проти закону? Дехто з експертів каже, що питання податків для вас болюче і ви його замовчуєте.

Звільнення ЮВТ не вигідне ні владі, ні опозиції - Винничук
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:27 0:00
ВК: Для мене питання податків не болюче. Поширюються чутки, що Кличко не платив податки. Це неправда. Я платив податки в Україні. Я також платив податкив тих країнах, в яких працював. Це не є порушення закону, це є міжнародні правила, бо є закон про уникнення подвійного оподаткування. В тих країнах, де я боксував, – і це не таємниця, – я чесно і відповідно до законів цієї країни та закону України платив податки. Але також, заробляючи гроші в Україні, я з авжди платив податки в Україні і продовжую це робити.

Я БУДУ БАЛОТУВАТИСЯ, І ЦІ ВИБОРИ ВИГРАЮ

ГА: Деякі політологи кажуть, що для вас вигідно було б вийти до виборців і пояснити їм уже зараз цю ситуацію, чому так склалося, щоб зняти оці всі запитання ще до виборів. Чи ви плануєте це зробити?

Реалізується найгірший сценарій щодо Асоціації
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:35 0:00
ВК: Проблеми податків немає. Цієї проблеми немає, вона висмоктана з пальця для того, щоб зняти Кличка. Тобто зробили таку поправку, щоб його зняти. Закон зворотної сили не має. І на сьогоднішній день ніяких юридичних підстав зняти Кличка з виборів нема. Все інше, що робиться, поширюються чутки, що Кличко не має права балотуватись, це не є правдою. Це умисно робить влада для того, щоб створити суспільну думку, що Кличко не має ніяких шансів. Я буду балотуватись, і я ці вибори виграю».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG