Спеціальні потреби

Відтюнинговані фастфуди на колесах дають кращий прибуток


У США тюнингують фургони-їдальні
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

У США тюнингують фургони-їдальні

Економічна криза, з якої поступово вибираються Сполучені Штати, змусила американців змінити стиль життя та спонукала до винахідливості. Саме у її розпал, коли пересічні американці припинили ходити в ресторани, ресторани почали приходити до них. Останніми роками у великих містах стрімко поширились їдальні на колесах. Вони у свою чергу дають роботу іншій галузі, виробникам фургонів. Створити ресторан на колесах справа не проста і потребує чимало знань.

Власник компанії виробництва фургонів Лі Кембел каже, що заходиш, робиш все потрібне і виносиш готову їжу за три-чотири хвилини.

Саме стільки, вважає Кембел, має займати часу на приготування страви для клієнта:

«Саме за такою моделлю ми створювали наші фургони. Вони побудовані перш за все під потреби кухаря. Чи людина правша чи лівша, висока чи невеликого росту».

Кембел - власник розташованої біля столиці компанії збору фургонів за індивідуальним замовленням. За останні кілька років, його група з 15 працівників зібрала близько двохсот фургонів.

Горі Сарін продає азійські страви у центрі Вашингтона. ЇЇ кухню на колесах побудувала саме компанія Кембела:

«Мені дуже подобається, як влаштований мій фургончик. Я задоволена обладнанням і тим, як все організовано».

Як розповідає Кембел, дизайн фургона залежить від того, які страви будуть у ньому готувати. Найскладніше - це знайти спосіб найкраще використати кожний сантиметр маленької площі:

«Один, два, три, чотири, п’ять, шість, сім пристроїв вмістилося тут. Ми використовуємо по максимуму кожний квадратний сантиметр. Саме тому в моїй команді працює найкращий інженер-конструктор».

Інженера звати Том Метью. Познайомились чоловіки кілька років тому, у пожежній частині де добровільно несуть службу:

«У мене 26 років досвіду пожежника. Тому око щодо безпеки у мене натреноване. Коли я дивлюся на проект чи креслення, перш за все думаю про безпеку. Перше питання - чи цей об’єкт буде безпечним. Якщо так, то ми зробимо все так, як хоче замовник».
Фургони побудовані перш за все під потреби кухаря. Чи людина правша чи лівша, висока чи невеликого росту.
Лі Кембел, власник компанії виробництва фургонів

Представник Асоціації пересувних ресторанів Джефф Келлі каже, що кухні на колесах також повинні відповідати вимогам місцевих урядів:

«Тим, хто починає цей бізнес дуже важливо працювати з такими людьми, як Лі, тому що самому важко розібратися у всіх правилах та вимогах. А вони правила знають. До того ж вони будують надійні фургони».

Кармен та Кріс Морс - чергові клієнти Кембела.

«Ми збираємось подавати гурманські міні-гамбургери. Ми працювали у ресторанному бізнесі з підліткового віку. Це наша перша власна справа. Ми у величезному захопленні», - розповідає Кріс.

Кембел каже, що більшість авто, які переобладнують під фургони-ресторани у Вашингтоні - це відпрацьована флотилія служби поштової доставки ФедЕкс чи урядової пошти. На переустаткування іде від двох до трьох місяців і коштує це близько 45 тисяч доларів - копійки у порівнянні із вартістю відкриття традиційного ресторанного бізнесу.

Зараз у компанії 31 замовлення. Інженери намагатимуться завершити 4-5 з них за місяць.

Кембел впевний, що роботи вистачить ще принаймні на кілька років, оскільки індустрія ресторанів на колесах продовжує рости.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG