Спеціальні потреби

У Білому домі відповіли на питання про відмінність між заходами США у відповідь на кібератаки, приписувані Китаю та Росії


На фото: кадри з урочистостей на честь 100-річчя Комуністичної партії Китаю
На фото: кадри з урочистостей на честь 100-річчя Комуністичної партії Китаю

США не дозволять економічним обставинам, або міркуванням обмежити належну відповідь на кібератаки. Про це напередодні заявила речниця Білого дому Джен Псакі. Коментарі Джен Псакі доступні на сайті Білого дому.

Коментарі Псакі пролунали у відповідь на запитання ЗМІ щодо відмінності реакції США на кібератаки, приписувані Вашингтоном офіційному Пекіну та Москві відповідно, з огляду на великий обсяг імпорту до США із Китаю у порівнянні із Росією.

"Це не є завершенням наших зусиль щодо кіберактивностей Китаю або Росії", - підкреслила Псакі.

Речниця Білого дому наголосила, що США посилюють не лише публічні заяви, але і заходи щодо "проблемних кіберактивностей з Китаю", хоча нині вони відрізняють від тих, до яких Сполучені Штати Америки вдались щодо Росії. "Ми не виокремлюємо одне, як таке, що не критикується або не має наслідків для США", - відзначила Псакі.

У понеділок Сполучені Штати та їх союзники звинуватили Китай в проведенні глобальної кампанії кібершпіонажу. Сполучені Штати, НАТО, Європейський союз, Великобританія, Австралія, Японія, Нова Зеландія і Канада засудили шпигунство, яке, за словами держсекретаря США Ентоні Блінкена, представляє «серйозну загрозу» для економічної і національної безпеки. Критики адміністрації США звернули увагу, що заяви Вашингтона не супроводжувались запровадженням санкцій проти Пекіна.

Як повідомляє журналістка каналу CNN Кайтлан Коллінс, президент США Джо Байден, відповідаючи на питання щодо можливого покарання Китаю, заявив, що розслідування з приводу ролі Китаю триває.

Канал CNN також повідомляє про внутрішні дебати всередині адміністрації США щодо того, чи варто, і як саме, накладати санкції на Китай за шкідливі дії у кіберпросторі. ЗМІ відзначає, що експерти ставлять питання, чому Білий дім "не пішов далі щодо покарання Китаю за хакерські кампанії, які йому приписують".

Сполучені Штати офіційно приписали Китаю атаки хакерів, пов'язаних з Міністерством державної безпеки тієї країни. Влада США заявляє, що здивовані розмахом і масштабами хакерських атак, приписуваних Китаю, а також тим, що Китай користується послугами кіберзлочинців.

Як повідомляється, хакерська кампанія була націлена на розкрадання інформації, що є комерційною таємницею, в таких галузях, як авіація, оборона, освіта, уряд, охорона здоров'я, біофармацевтична і морська промисловість, заявляють в Міністерстві юстиції.

Атаки торкнулися Австрії, Камбоджі, Канади, Німеччини, Індонезії, Малайзії, Норвегії, Саудівської Аравії, Південної Африки, Швейцарії, Великобританії і США.

У той час як Вашингтон і його близькі союзники, такі як Великобританія і Канада, безпосередньо поклали відповідальність за хакерські атаки на Китай, інші країни висловилися в більш обережному тоні. У заяві НАТО йдеться, що члени альянсу «визнають» звинувачення, висунуті проти Пекіна США, Канадою і Великобританією. Європейський союз заявив, що закликає китайських чиновників приборкати «зловмисну кібердеятельность, здійснювану з його території».

Вашингтон в останні місяці зосередив увагу на Росії, звинувативши російських хакерів в серії атак з використанням програм-вимагачів в Сполучених Штатах.

У статті використані матеріали каналу CNN.

Дивіться також: Дивіться, як Джефф Безос здійснив успішний політ у космос

Дивіться, як Джефф Безос здійснив успішний політ у космос. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG