Спеціальні потреби

Опозиція вимагає розслідувати події у Харкові


Опозиція вимагає розслідувати події у Харкові
Опозиція вимагає розслідувати події у Харкові

Українська парламентська опозиція вимагає створити тимчасову слідчу комісію для розслідування ситуації навколо подій у харківському парку імені Горького. Про це заявив депутат Блоку Юлії Тимошенко Сергій Сас. Бютівці також планують звернутися до Генеральної прокуратури і Міністерства внутрішніх справ, щоб ті розслідували побиття місцевих активістів, які протестували проти знищення дерев для прокладання дороги через зону зелених насаджень. Сас звертає увагу на резонансність цього випадку, який вимагає втручання МВС та Генпрокуратури:

«Ця справа стала відомою всій Україні через тотальну зневагу міської влади до думки громадян. Без громадського обговорення, без врахування суспільної думки громадян харківська міська влада пустила під ніж сотні дерев у центрі міста. Знаючи істинну думку харків’ян, харківська влада почала робити це по-злочинному – вночі. Безкарність дій влади лише поглибила беззаконня. Під реальною загрозою опинилися життя людей», – заявив депутат.

Правозахисна організація Українська Гельсінська спілка з прав людини також звернулася до уповноваженого Верховної ради з прав людини з проханням відкрити провадження по фактам незаконних затримань, побиття, перешкоджанні у проведенні мирного зібрання, а також порушенні екологічних прав громадян.

Напередодні вночі охорона і міліція витіснили екологів із парку, що дало можливість комунальним службам завершити вирубку дерев на ділянці довжиною понад 100 метрів. Протистояння противників спорудження дороги із місцевою владою тривало майже два тижні. За цей час правоохоронні органи робили декілька спроб приборкати протести. Ініціатори будівництва пояснюють його необхідністю вирішити транспортні проблеми Харкова і зауважують, що рішення прокласти дорогу ухвалено з усіма необхідними погодженями експертів. Голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін вбачає в протестах і політичний підтекст:

«Дорога через територію лісопарку, а не парку ім. Горького, була запланована ще з радянських часів. У час, коли міським головою був Володимир Шумілкін, виконком міської ради ухвалив рішення про включення цього будівництва до нового генерального плану міста. Потім всі необхідні рішення ухвалювали фахівці, що мають відношення до такого виду питань. Тому весь сьогоднішній галас – це робота, спрямована на створення негативного іміджу діючої влади», – цитує Добкіна офіційний сайт Харківської облдержадміністрації.

Втім, під тиском екологів, міська влада все ж погодилася провести громадські слухання про долю парку. Їх призначили з ініціативи активістів, які зібрали майже півтори тисячі підписів з такою вимогою. Слухання відбудуться 19 червня. Проте противники вирубки дерев і спорудження дороги продовжують акції. Третього червня вони пікетували МВС, протестуючи проти затримання і побиття захисників парку. Один з активістів Сергій Шапаренко розповів, що найближчим часом вони планують визначитися із подальшими діями:

«Дерева вже не повернеш, але можна посадити нові. Крім того дорога – це не остання проблема із забудовою харківських зелених зон. Біля дороги все ще планується забудівля – а це означає знищення нових дерев».

Колишній губернатор Харківщини депутат обласної ради Арсен Аваков вважає, що ситуація зайшла в глухий кут і пропонує провести місцевий референдум щодо суперечливого питання. На його думку, харків’яни мають висловитися про доцільність запровадження мораторію на зміну цільового призначення земель паркових зон та оголошення парку імені Горького об'єктом природо-охоронного фонду. Плебісцит можуть оголосити або за ініціативою міської ради або на вимогу десятої частини мешканців міста. Аваков повідомив про створення ініціативної групи, яка розпочне збирати підписи харків’ян.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG