Спеціальні потреби

Російська стала регіональною у Харкові


Російська мова стала регіональною у Харкові – таке рішення в понеділок прийняла міська рада. За ухвалення ініціативи Партії регіонів проголосували маже всі депутати – 76 з 80 зареєстрованих. Це означає, що на території міста російська буде використовуватися в якості другої мови в діловодстві органів місцевого самоврядування, в найменуваннях установ, написах на печатках, офіційних бланках. Як кажуть ініціатори, це зроблено щоб «створити умови для реалізації конституційних прав на розвиток і використання регіональної мови, а також для сприяння розвитку історичних, етнічних і мовних традицій жителів, які становлять більшість городян». За даними місцевої влади, під час останнього перепису населення майже дві третини мешканців назвали російську рідною мовою.

Голосуванню не змогли завадити протести противників надання російській статусу регіональної. За даними очевидців, декілька десятків людей, які прийшли на заклик партій «Батьківщина» і «Свобода» намагалися прорватися до будівлі міської ради, однак були зупинені міліцією. Між учасниками протесту і правоохоронцями сталися сутички. Учасник сутички, прихильник «Свободи» Антон Білецький зазначив: «Ми протестували проти регіональної мови, бо за законом її можна використовувати замість державної. Сьогодні депутатів врятувало лише те, що вона була під захистом «Беркуту», – цитує політика партійний сайт. З часу ухвалення суперечливого «мовного» закону статус регіональної мови російській вже надали Одеса, Севастополь, та Одеська, Донецька, Запорізька, Херсонська, Луганська, Дніпропетровська області та Крим.

Тим часом дослідники констатують відсутність єдності українців щодо мовного закону. Кількість прихильників і противників надання російській статусу регіональної майже однакова, виявили соціологи. Останні опитування показують, що 36% людей позитивно ставляться до ініціативи Партії регіонів, майже така ж кількість опитаних громадян – проти неї. Приблизно чверть українців заявляють про нейтральну позицію в мовному питанні. Досить прогнозовано дослідження показало, що найбільше прихильників розширення прав російської проживають у східних та південних областях країни, а найбільше опонентів є на Заході. Там майже дві третини опитаних висловили негативне ставлення до мовного закону.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG