Спеціальні потреби

Керрі засудив антисемітські листівки в Україні


Державний секретар США Джон Керрі
Державний секретар США Джон Керрі
CША засудили як «абсурдне» розповсюдження листівок на сході України, в яких міститься вимога до місцевих євреїв пройти реєстрацію в самопроголошених органах влади під загрозою покарання.

Представники США також засудили інші випадки релігійної нетерпимості, які загострюють напруженість в Україні, заявивши, що з подібною поведінкою миритися не можна.

Виступаючи в Женеві після того, як керівники дипломатичних відомств США, ЄС, Росії та України досягли угоди про заходи щодо деескалації ситуації, держсекретар США Джон Керрі засудив зміст листівок.

«У 2014 році, після всіх довгих перипетій історії це не просто неприпустимо, це абсурд, – сказав Керрі журналістам. – Це за межею прийнятного. Люди, які беруть участь у подібній діяльності – до якої б сторони вони не належали, яку б ідеологію ні поділяли, звідки б не прийшли – повинні розуміти, що цьому немає місця».

Керрі також засудив явні погрози членам Російської православної церкви з боку прихильників Української православної церкви. Він зазначив, що підписана в четвер угода «рішуче засуджує і відкидає всі прояви екстремізму, расизму та релігійної нетерпимості, включаючи антисемітизм».

У Вашингтоні представники США повідомили, що антисемітські листівки, які навіюють спогади про погроми в царській Росії і переслідуваннях євреїв у нацистській Німеччині, нещодавно з’явилися в Донецьку. У Держдепартаменті повідомили, що намагаються встановити, хто несе за них відповідальність, але в кожному разі сприймають загрозу з усією серйозністю.

Листівки, на які посилалися представники США, поширювалися від імені Донецької народної республіки – самопроголошеного сепаратистського утворення, що виступає за приєднання до Росії . Прес-служба Донецької республіки відкинула будь-яку причетність до листівок, заявивши, що вони є фальшивкою.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG