Спеціальні потреби

Керрі і Лавров обговорюють кризу в Україні та перспективи співпраці у Сирії


Переговори в Женеві. 28 серпня, 2016

Державний секретар США Джон Керрі і його російський колега Сергій Лавров ведуть переговори в Женеві в спробі виробити останні деталі угоди про співпрацю в боротьбі з «Ісламською державою» в Сирії.

Сторони сподіваються, що угода призведе до припинення бойових дій по всій країні і відновлення переговорів про політичний перехід.

Хоча Керрі цього тижня заявив, що технічні команди обох сторін близькі до завершення переговорів, влада США дала зрозуміти, що поки що зарано говорити про ймовірність досягнення угоди.

Перед початком переговорів офіційний представник США, який виступив на умовах анонімності, проявив обережність в оцінці їх перспектив, сконцентрувавши увагу на тому, що існують «труднощі».

«Поки що ще лишаються питання, які потребують вирішення, - сказав він. - Ми сподіваємося, що сьогодні ми зможемо вирішити хоча б деякі з них і таким чином просунути план вперед. Однак ми усвідомлюємо наявність труднощів».

Коли Керрі в ході липневого візиту в Москву почав переговори про співпрацю з Сирією, пропозиція передбачала обмін розвідувальною інформацією з метою координації авіаударів проти «Ісламської держави» і припинення польотів сирійських ВПС, щоб ті не завдавали удари по позиціях помірних повстанців.

Керрі вважає цей план кращим шансом знизити інтенсивність зіткнень, які змушують тисячі сирійців укіати в Європу і перешкоджають доставці гуманітарної допомоги десяткам тисяч нужденних, а також продовжити політичний процес.

Вашингтон розраховує, що досягнення угоди з Росією, яка підтримує сирійського президента Башара Асада, допоможе перезапустити переговори про політичний перехід у Сирії.

Росія погодилася на введення 48-годинної гуманітарної паузи в сирійському місті Алеппо, щоб туди можна було доставити допомогу, проте в ООН чекають гарантій безпеки від сторін, що беруть участь в бойових діях.

ООН наполягала на введенні щотижневих перерв у зіткненнях, щоб мешканцям Алеппо могли доставити продовольство, воду і медикаменти.

Як повідомляється, на порядку денному переговорів Керрі і Лаврова у Женеві також стоїть питання щодо кризи в Україні та низка інших справ.

Дивіться також: На Дні Незалежності була радянська військова техніка, а професіоналізацію ЗСУ ще не розпочато - експерт

XS
SM
MD
LG