Спеціальні потреби

Компліменти Керрі на адресу Росії, яка бомбить цивільних, не оцінили західні оглядачі


Керрі у Москві не говорив про Україну, але... Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Керрі у Москві не говорив про Україну, але... Відео

Візит державного секретаря США Джона Керрі до Москви викликав жваві суперечки серед західних оглядачів ще до завершення та оголошення про офіційні результати мандрівки.
Коментаторів, які відслідковують перебіг візиту, з одного боку турбує ймовірність того, що в Кремлі Керрі таки заявить про «розмін» України та співпрацю із Росією щодо Сирії, а з іншого - етичність самої такої співпраці між Вашингтоном та Кремлем.
Перше побоювання сьогодні поспішили розвіяти у самому Держдепі.
«Під час візиту до Москви Джон Керрі наполягатиме на необхідності повного виконання Мінських домовленостей», - заявив сьогодні речник зовнішньополітичного відомства США Джон Кірбі.

Справді страхи про «зраду» інтересів України, схоже, не виправдовуються, натомість вагомі підстави ображатись на Керрі, здається вже отримали сирійські опозиціонери та цивільні, які потерпають від нальотів російської авіації.

«Росія зробила вагомий внесок у прогрес, якого світ досягнув у розв'язанні кризи у Сирії» - ця сьогоднішня заява Джона Керрі у Москві викликала сплеск обурення деяких оглядачів.
«Ось такий він "прогрес" про який говорить Керрі», - пише Майк Вейсс, редактор впливового онлайн видання The Daily Beast та автор книги "ІДІЛ. Всередині армії терору", додаючи повідомлення про те, що у результаті нальоту російської авіації у сирійському Алеппо загинуло 60 осіб.

"ВСІ ділянки по яких сьогодні Росія завдала ударів, окрім однієї, вільні від терористів ІДІЛ. Можливо загинуло більше 100 цивільних, і це лише за сьогодні. "Прогрес", - пише редактор видання The Interpreter Джеймс Міллер, з очевидним докором у бік Керрі.

Джон Шиндлер, відомий безпековий оглядач, з приводу все тої заяви Керрі взагалі обмежується красномовним скороченням FFS, яке в перекладі з американського інтернет-сленгу означає «якого дідька».

«Якщо перефразувати Біла Клінтона, все залежить відо того, що ми розуміємо під словами "вагомий" та "прогрес"», - пише Джонатан Еял, міжнародний директор впливового Royal United Services Institute for Defence and Security Studies.
Дійсно заява Керрі про внесок Росії у справу миру наклалась на численні свіжі повідомлення про цивільних жерт російських авіанальотів.
«Російські авіаудари призвели до зупинки у надходженні гуманітарної допомоги до Сирії, спричинили нову кризу», - писав днями впливовий The Washington Post.

Представники гуманітарних організацій розповіли виданню, що удари російської авіації паралізують постачання до Сирії допомоги, знищують численні пекарані та лікарні, а також вбивають на калічать все більшу кількість цивільних.
Зокрема Ян Еґеланд, генеральний секретар організації Норвезька рада біженців, яка через дії Росії змушена була згорнути роботу у Сирії, заявив The Washington Post, що «російські атаки ставлять під сумнів мирний процес, започаткований світовими лідерами у Відні минулого місяця».

«Цивільні ніде не почуваються у безпеці. Школи, ринки та пекарні бомблять. Під вогнем - жінки та діти. Ми, як гуманітарні співробітники у Сирії, побоюємося, що посилена військова інтервенція знову зведе нанівець сподівання та реальні мирні переговори», - розповів Еґеланд.

Очевидно, що його оцінка внеску Росії до справи «прогресу» у Сирії радикально відрізняється від тої, яку дав Джон Керрі.

У цьому контексті важливо відзначити, що візит Керрі до Москви відбувася з одночасно важливою телефонною розмовою між головою Генштабу армії Росії та головою Комітету начальників штабів збройних сил США Джозефом Данфордом.

«15 грудня з ініціативи американської сторони відбулась телефонна розмова між начальником Генерального штабу збройних сил РФ Валерієм Герасимовим та головою Комітету начальників штабів збройних сил США Джозефом Данфордом. Сторони обмінялись думками з приводу ситуації у Сирії та практичними аспектами взаємодії між ВКС Росії та авіацією очолюваної США коаліції у боротьбі з ІДІЛ», - повідомляє сайт міноборони Росії.
Все це, вкупі із імпозантними фотографіями Керрі під час прогулянки московським Арбатом, вже дало російським ЗМІ виправдання вчергове тріумфально, хоча наводячи виправдано, заявити про кінець міжнародної блокади Росії.

«Ну і яка там ізоляція», - переможно твітує державне міжнародне видання Кремля Sputnik.

Дивіться також: Про покоління дітей з психологічними травмами розповіли експерти

Про покоління дітей з психологічними травмами розповіли експерти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00


XS
SM
MD
LG