Спеціальні потреби

Генерал Каволі: Дрони - чудове доповнення у війську, але не замінюють “концентрований артилерійський вогонь”


Український військовослужбовець перевіряє зв'язок із безпілотником Vampire поблизу лінії фронту у Запорізькій області. 2 лютого 2024 року. Фото: Reuters
Український військовослужбовець перевіряє зв'язок із безпілотником Vampire поблизу лінії фронту у Запорізькій області. 2 лютого 2024 року. Фото: Reuters

США уважно вивчають досвід України із використання новітніх технологій у війську, зокрема дронів та комбінованих новітніх систем зі старими. Про це під час слухань у американському Конгресі повідомив верховний командувач Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі Крістофер Каволі.

Конгресмен-демократ Сет Молтон під час слухань звернув увагу, що на війні в Україні деякі порівняно дешеві дрони збивають дорогу російську техніку.

“Ми бачили, як дрони вартістю 5 тисяч доларів з легкістю знищували танки за 5 мільйонів доларів. Ми повинні вчитися на цих прикладах”, - зазначив законодавець.

На його питання, які уроки винесло для себе Міноборони США з українського досвіду використання безпілотників, генерал Каволі відповів:

Безпілотники, як виглядає, неочікувано стали важливою особливістю цієї війни.
Генерал Кристофер Каволі

“Міністерство оборони США та наші служби дуже уважно вивчають те, що відбувається в Україні через різні засоби, як на технічному, так і на тактичному рівні. Безпілотники, як виглядає, неочікувано стали важливою особливістю цієї війни. Я особисто вважаю, що ми повинні бути обережними з висновками, тому що багато залучених [до бою] дронів не є дуже руйнівними, особливо невеликі комерційно доступні дрони або саморобні типи. І ми поки що не бачимо, щоб безпілотники могли замінити, наприклад, концентрований артилерійський вогонь. Хоча вони є чудовим доповненням до того, що відбувається”, - зазначив командувач НАТО.

Каволі назвав артилерію одним із найважливіших типів озброєнь у нинішній війні в Україні. За його словами, артилерія - це "найбільший вбивця".

Командувач НАТО високо оцінив використання Україною новітніх технологій у війську, що допомагає українській армії технологічно випереджати противника в деяких категоріях.

“Це досить інноваційно, конгресмене”, - сказав Каволі, відповідаючи конгресмену Джиму Панетті.

“Вони успішно впроваджували інновації у свою армію на дуже ранніх етапах. Велика, велика кількість інженерів та науковців, які мали дуже високу, розвинену базу технічної освіти. Їхня система вищої освіти для інженерів та вчених дуже довга, і ці люди забезпечили велику, велику допомогу всередині армії, вони пристосовують нові військові технології до старих систем; або до цивільних технологій знаходять військове застосування. Це дуже інноваційно і дуже корисно. Масштаби цього складно оцінити”, - розповів Головнокомандувач збройних сил НАТО в Європі.

Генерал Каволі розповів конгресменам, що американські війська нині також активно експериментують з різними видами дронів.

“Зараз в усій армії, особливо в Корпусі морської піхоти, в сухопутних військах, ви побачите багато експериментів, швидкі польоти дронів у війську. І з засобами радіоелектронної боротьби, і з безпілотниками важко тренуватись через цивільні обмеження в повітряному просторі, але нам це вдається, і ми дуже цим задоволені”, - поділився досвідом американський генерал.

Як повідомляв Голос Америки, під час слухань у Конгресі генерал Кристофер Каволі також розповів про тренування українських військових на винищувачах четверного покоління F-16 у США, Данії та Нідерландах.

Дивіться також:

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG